9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 23 Січня, 2022

На Херсонщині відкрили новий водозабір (фото)

Будівництво нового водозабору у селі Комишани на Херсонщині завершилося 29 грудня минулого року. Це стало справжнім передноворічним подарунком і подією історичного масштабу для комишанців, адже протягом багатьох 10-літь люди отримували неякісну воду, яку не можна було використовувати ні для харчових, ні для господарських потреб. Зі свердловин, залишених у спадок радянською владою, надходила жорстка вода з великим вмістом солі.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на сайт Херсонської ОДА.

«У результаті пошуків, співпраці з міською владою та водоканалом ще в 2015 році ми знайшли технічне рішення – використовувати води  підземного озера в районі аеропорту, дебет якого дозволяє забезпечити питною водою Комишани. Так, в результаті реформи Президента про бюджетну децентралізацію ми знайшли кошти на місцях і змогли виконати всі необхідні роботи. Ми бачимо, як бюджетна децентралізація конкретно впливає на життя конкретних громадян», – повідомив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Про виконані роботи звітував заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОДА Віктор Рассолов: «Загальна вартість об’єкту становить близько 29 млн грн. Нитку водогонів, а це  6 км 400 м, прокладено від району міжнародного аеропорту «Херсон» до мереж селища Комишани. Пробурено 6 свердловин різної глибини – від 40 до 50 м. Дебет водозабору (роботи всіх 6 свердловин) становить 3600 кубів на добу, але на період зими потреби комишанців задовольняє робота 2 свердловин».

Протягом 2016-2017 рр побудовано трансформаторні підстанції, 6 електрощитових з диспетчерськими пунктами, 2 камери  перемикання (одна в районі аеропорту, інша – поблизу Комишан), виконано роботи з підключення свердловин електрокабелем потужністю 6 кВт довжиною більше 4 км, які з’єднано і підключено між собою за допомогою труб різного діаметру загальною протяжністю більше 4 км.

Але після введення водогону в експлуатацію «смачна» вода в домівки місцевих жителів надійшла не відразу. За словами Віктора Рассолова, затримка відбулася з технічних причин. Свердловини мали попрацювати в штатному режимі, промитися. Крім того, треба було налагодити автоматику, адже керування об’єктами здійснюється Херсонським водоканалом дистанційно з обласного центру.

Особливо складно було вирішувати проблему «несмачної» води в навчальних закладах.

Директорка Комишанської школи №26 Надія Чорноус повідомила: «Раніше батьки учнів скаржилися і вимагали, щоб ми закуповували воду для приготування страв дітям. Але школа не має права закуповувати воду десь і в когось, тому що вона має бути сертифікованою згідно з вимогам Херсонського водоканалу. Зараз цієї проблеми вже немає. Вода відповідає всім показникам якості, а наші діти задоволені смаком обідніх страв».         

Нині жителі Комишан без жодних острахів вживають воду з-під крану, використовують її у господарських цілях. Розповідають, що спочатку не повірили новині про подачу якісної води – на стільки неможливим це здавалося.

Місцеве керівництво не збирається зупинятися на досягнутому. За словами селищного голови Олександра Фатєєва, якісна вода повинна текти по якісним трубам, тому у планах – заміна водопровідних мереж.                          

Так, приклад Комишан демонструє, як маленькими кроками робляться великі справи.

Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв поділився масштабними планами щодо забезпечення питною водою жителів області: «Крім Комишан, є ще Іванівка, Нововасилівка, Верхні Сірогози. Вже в цьому році з держбюджету отримано кошти на будівництво великого групового водогону, який так само не могли зробити за радянських часів, але який ми сьогодні успішно будуємо».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають