9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 16 Серпня, 2022

Миколаївському морському порту 230 років!

Сьогодні виповнилося 230 років від дня заснування Миколаївського морського порту.

Розвиток порту у Миколаєві тісно пов’язаний із суднобудівними традиціями цього міста, адже обидві галузі є природними перевагами Миколаєва – довжелезною береговою лінією, інфраструктурою, промисловий потенціал, та фаховою компетентністю.

Колектив “Національного Промислового Порталу” щиро вітає всіх причетних зі святом та бажає галузі та Миколаївцям щастя та процвітання!

blank

Миколаївський морський порт — один із найстаріших в Україні. 1789 року на лівому березі Інгулу, неподалік від будівлі адміралтейства, в районі нинішнього Дикого Саду, була заснована Вільна Гавань, що стала прародителькою нинішнього морського порту. 1821 через навігаційні складнощі її перенесли в район Попової балки (нинішні Ялти). Торговельним порт став 1 липня 1862 року, коли за клопотанням адмірала Богдана фон Глазенапа височайшим повелінням імператора Олександра II порт був відкритий для заходу іноземних суден. У порту почала функціонувати митниця 1-го класу.

Вже через 13 років, у 1875 році, експортний вантажопотік Миколаївського комерційного порту сягав 184 тис. тонн. Порт продовжував розвиватися, і до кінця 1913 року загальний вантажообіг порту становив понад 2 млн тонн, з яких 80 % — це були сипучі (хлібні) вантажі, а близько 20 % — навалочні. Основними експортними продуктами були залізна і марганцева руди, а також пшениця, жито, ячмінь та інші сільськогосподарські продукти.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають