9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

Міжнародний аеропорт “Київ” подовжить злітно-посадкову смугу на 500 метрів

Міжнародний аеропорт “Київ” ім. Ігоря Сікорського оголосив тендер на подовження злітно-посадкової смуги на 500 метрів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

Відповідний тендер на розробку проєктно-кошторисної документації по об’єкту “Реконструкція аеродрому міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) на проспекті Повітрофлотському, 79 в Солом’янському районі міста Києва” був розміщений в системі держзакупівель.

Згідно З технічним завданням, роботи з будівництва будуть виконуватися з припиненням польотів літаків в чинному аеропорту.

Повинна бути передбачена реконструкція існуючої штучної злітно-посадкової смуги довжиною 2310 м з подовженням на 500 м, з урахуванням навантажень від повітряних суден кодової букви “Е” і сучасних технологій будівництва.

При розробці документації повинна бути передбачена стадійність і черговість робіт з повним закриттям аеропорту, і можливістю початку експлуатації окремих елементів до повного закінчення робіт.

У проєкті виконавець повинен передбачити, зокрема:

  • конструкцію і несучу здатність аеродромних покриттів з урахуванням навантажень від повітряних суден кодової букви «Е» і сучасних технологій будівництва;
  • реконструкцію ЗПС з подовженням і руліжної доріжки з геометричними параметрами покриттів відповідно до вимог для ПС кодової букви «Е»;
  • обладнання нової ЗПС інструментальною системою посадки ILS/DME по II категорії з МК пос 79 і по I та категорії з МК пос 259;
  • установку радіолокаційної станції огляду льотного поля, встановлення метеорологічного радіолокатора, обладнання нової ЗПС метеорологічним обладнанням, будівництво радіомаяка DVOR/DME;
  • обладнання нової ЗПС світлотехнічними засобами посадки по II категорії;
  • подовження патрульної дороги та огорожі.

Тендер оголошений у виконання розпорядження КМДА.

Початок аукціону планується 13 листопада 2020 року, очікувана вартість робіт по розробці документації – 15 мільйонів гривень.

Раніше глава ради директорів аеропорту Денис Костржевський повідомив в інтерв’ю, що “Аеропорт “Київ” має злітно-посадкову смугу довжиною 2 350 тис. м. Він розташований в центральній частині міста. Відповідно, його системи заходу на посадку дозволяють сідати повітряним судам і злітати при певних погодних умовах. Для отримання можливості обслуговувати повітряні судна в будь-яких погодних умовах і обслуговувати повітряні судна більшого розміру аеропорту “Київ” необхідно підвищити категорію аеродрому”.

Костржевський відзначив, що в цей час вже розроблено майстер-план реконструкції аеродрому “Київ”, який має п’ять різних варіантів. Кожен з них має на меті подовження ЗПС на 550 м, поліпшення характеристик систем заходу на посадку (світлосигнальне обладнання, системи радіонавігації та радіокерування). Орієнтовна вартість цих робіт коливається від 80 до 100 мільйонів євро.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають