9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Між Україною та Молдовою запущено модернізований потяг Кишинів-Одеса

Модернізований поїзд сполученням Кишинів-Одеса, сформований ДП “Залізниця Молдови” (ЗМ), 30 березня здійснив свій перший рейс і прибув на Одеський залізничний вокзал.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ЦТС.

На відміну від попередніх складів, що курсували по даному маршруту раніше, поїзд №642/641 знаходиться в дорозі трохи більше 3,5 годин, випереджаючи, за твердженням молдавської сторони, автобус.

Дизель-поїзд Д1М (до модернізації – Д1) обладнаний кондиціонерами, автоматичною системою інформування пасажирів, має можливість доступу до інтернету. Потяг, який прибув на вокзал Одеси, складався з чотирьох вагонів трьох класів комфортабельності.

Реконструкція та модернізація цього і чотирьох інших поїздів ДП ЗДМ була проведена в Румунії на заводі Electroputere VFU в місті Пашкани. Термін служби оновлених дизель-поїздів збільшений на 18 років, а витрата дизпалива зменшена на 20%.

Поїзд №642/641 курсуватиме тричі на тиждень – по п’ятницях, суботах і неділях. Відправлення з Кишинева (№641) – в 6:57, прибуття до Одеси – о 10:46. Зворотній рейс (№642) відбуває о 18:45 і прибуває в столицю Молдови о 22:27.

Крім того, планується, що в літній період поїзд курсуватиме щодня.

Як зазначив гендиректор ЗДМ Юрій Топале, даний проект почався ще в 2015 році, але через низку технічних і адміністративних причин його реалізація відкладалася. Держсекретар Міністерства економіки та інфраструктури Молдови Юліана Дрегелін підкреслила:

“Це ще один доказ того, що Молдова та Україна – два держави-партнера, які вміють знаходити компроміс і домовлятися”.

 

 

АвторЦТС

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають