9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

Між Львовом та Польщею хочуть будувати дві залізних дороги з євроколії

 • Подальший розвиток прямих міжнародних залізничних маршрутів в європейському напрямку неможливо без будівництва в Україні євроколії. Причому, зі Львова до Державної кордоні має бути дві гілки таких доріг.

  Про це заявив голова транспортного комітету ВРУ Ярослав Дубневич за підсумками XVII Міжнародного економічного форуму, який відбувся у Львові, пише ЦТС.

  “Так, це не дешево і непросто, але це фактично прямі інвестиції в туристичну галузь по обидва боки та великий плюс в розвиток малого і середнього бізнесу. Перша гілка такої колії повинна проходити через Рава-Руську до Львова, друга – з Перемишля до Львова, тому що в цьому випадку є хороша перспектива розвитку вантажних перевезень з можливістю будівництва вантажного залізничного хаба в Мостиському та Городоцькому районах”, – заявив Я. Дубневич.

  Нагадаємо, що в останні місяці неодноразово заявлялося про проект будівництва залізниці з колій європейського стандарту 1435 мм на напрямку Львів – Рава-Руська – Варшава. Так, заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань повідомив, що тут хочуть запустити крім пасажирського руху і вантажні перевезення.

  Перед тим міністр інфраструктури Володимир Омелян інформував, що Україна і Польща домовилися, що в листопаді на технічному рівні відпрацюють можливість запуску залізничного сполучення по колії 1435 мм до Львова.

  У червні у Львові керівник Львівської залізниці Іван Груник кілька конкретизував плани з прокладання євроколії на маршруті  Львів – Рава-Руська – Варшава. За його словами, потрібно побудувати 58 км шляху від Рава-Руській до Брюховичів. Для реалізації проекту потрібно вкласти близько 50 млн євро.

  Раніше також озвучувався варіант проекту, який передбачає будівництво комбінованої колії 1435/1520 мм  на ділянці Львів-Перемишль загальної протяжності 67 км. Ще в 2008 році Львівська міськрада оцінив проектні роботи в 6 млн євро. А Львівська залізниця у 2014 році підрахувала, що на будівництво самої дороги знадобиться понад 460 млн євро.

  Що стосується будівництва вантажного хаба, то експерти вже заявляли про таку необхідність.

  “Раз вже будувати нову залізницю з європейською шириною колії в сторону Європи, то добре було б разом з нею відразу побудувати та новий Мультимодальний термінал, який дозволить формувати контейнери для відправки в напрямку Європи та назад залізницею. В портах свого часу створили потужності для контейнерів, а ось на західному кордоні повноцінного контейнерного терміналу не вистачає”, – коментував раніше аналітик ЦТС-Консалтинг Павло Руденко.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Зоря»-«Машпроект» стане основним підприємством холдингу «Морські системи»

  «ДП «Зоря»-«Машпроект» розпочинає підготовку до перетворення на господарське товариство.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Слов’янський полк Нацгвардії отримав нову техніку

  15-й Слов’янський полк Національної гвардії України отримав нову службову автотехніку для виконання службово-бойових завдань.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Розробки українських науковців у сфері енергетики, ВПК та машинобудування приносять користь державі

  Президент Національної академії наук України під час онлайн-брифінгу для представників ЗМІ розповів про результати наукової роботи, які принесли дохід та користь державі.

  «Мотор Січ» модернізує двигуни для гелікоптерів Мі-8 ВПС Грузії

  Українське підприємство «Мотор Січ» проведе ремонт і модернізацію двигунів гелікоптерів Мі-8 Грузії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Україна входить у трійку лідерів з експорту курятини до ЄС

  Україна залишається одним з найбільших постачальників м’яса курятини на ринок Європейського Союзу. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Як заявлено...

  «Аеротехніка» поставить аеродромне обладнання авіабазі Нацгвардії

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» поставить аеродромне обладнання авіабазі Національної гвардії України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Програмно-технічний...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Для Збройних сил України розробили новий бронежилет

  Для військовослужбовців Збройних сил України розробили новий бронежилет. У вимогах до бронежилета було визначено, щоб він відповідав...

  В Україні незабаром почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)

  ПАТ "Завод "Маяк" планує стати третім виробником кулеметів калібру 12,7 мм на пострадянському просторі. Новий кулемет проєктувався...

  Українська приватна компанія розробила новий бойовий модуль «Воля»

  В Україні показали новий бойовий модуль для бронетехніки під назвою «Воля», розробки Nova Technology.

  СБУ заблокувало роботу російських буксирів в українських портах

  Певна кількість російських буксирів, що працюють в низці портів України та які українські бізнесмени взяли в так...