9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

МІУ представило проект Національної транспортної стратегії до 2030 року

 • Міністерство інфраструктури (МІУ) оприлюднило на своєму сайті 10 квітня проект Національної транспортної стратегії до 2030 року, обговорення документа триватиме до 25 квітня.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

  Стратегія спрямована на вдосконалення нормативно-правового регулювання галузі перевезень з метою сформувати систему ефективного управління. Планується також впроваджувати програми підготовки та розвитку персоналу, підвищувати прозорість прийняття рішень, покращувати тарифне регулювання ринку транспортних послуг та ін.

  Міністерство очікує, що поступово в Україні буде збільшуватися частка контейнерних перевезень, будуть створюватися нові термінали обробки вантажів, термін доставки товарів зменшиться і, крім того, пройти митний перевірку вантажів стане легше.

  У частині залізничного транспорту МІУ хоче досягти лібералізації перевезень на основі рівноправного доступу до інфраструктури і справедливої ​​конкуренції. Крім того, буде тривати поетапна модернізація і розвиток ж/д мережі, проводитися політика на забезпечення сумісності з TEN-T і регіональними залізничними мережами ЄС.

  В авіаційному транспорті в міністерстві сподіваються, провести лібералізацію перевезень з Євросоюзом, а також з країнами СНД, Близького Сходу, Азії та Африки. МІУ також хоче домогтися спрощення процедури впровадження актів законодавства ЄС в національне законодавство України в галузі цивільної авіації, а також забезпечити членство України в Раді IКAO, збільшувати конкуренцію на ринку наземного обслуговування, розвивати термінальні пасажирські і вантажні комплекси, проводити технічне удосконалення аеронавігаційної системи України і підвищувати пропускну здатність повітряного простору України.

  В автодорожній сфері очікується створення конкурентного середовища для виконавців будівельних і ремонтних робіт, впровадження системи незалежного контролю якості дорожніх робіт, а також систем інтелектуального управління трафіком. Крім того, МІУ планує посилити відповідальність учасників перевізного процесу за перевантажені фури, проводити реструктуризацію держкомпаній для підвищення ефективності управління, стимулювати перехід вантажоперевезень на водний і залізничний транспорт шляхом введення плати для вантажівок відповідно до Директиви ЄС 1999/62 і створювати мережу пунктів дорожнього сервісу, щоб водії могли дотримуватися норм роботи і відпочинку.

  Також в МІУ хочуть поступово лібералізувати сферу міжнародних автомобільних вантажних перевезень, забезпечити процедуру доступу до ринку відповідно до Регламенту ЄС 1071/2009, впровадити систему підтвердження професійної компетентності водіїв і персоналу автотранспорту відповідно до Директиви ЄС 2003/59 і Регламентом ЄС 1071/2009.

  Для розвитку внутрішніх водних шляхів планується модернізувати річкову інфраструктуру, скорочувати річкові транспортні витрати, інтегрувати внутрішні водні шляхи в загальну логістичну мережу, в тому числі ділянок річок Дніпро і Дунай в мережу ЄС TEN-T. Також МІУ хоче розвивати європейський водний коридор E-40, який повинен з’єднати Чорне море з Балтійським морем в довгостроковій перспективі і спростити процедуру доступу до судноплавства внутрішніми водними шляхами для суден під іноземним прапором.

  Крім того, МІУ має намір сприяти збільшенню завантаженості українських портів, модернізації старих і будівництву нових перевантажувальних терміналів.

  У документі також говориться, що держава повинна поступово вийти з сегменту стивідорної діяльності в морпортах і передати цю діяльність приватного бізнесу, сприяти оновленню морського торгового флоту, днопоглиблювального і буксирного флоту, стимулювати конкуренцію на ринку спеціалізованого флоту.

  Також очікується спрощення процедур реєстрації суден під прапором України, підвищення ефективності системи дипломування українських моряків, розвиток інфраструктури глибоководних морських портів, буде проводитися політика стимулювання розвитку пасажирських перевезень морським і річковим транспортом.

  В МІУ відзначають, що в 2016 році транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність сформували близько 6,7% ВВП, в цих сферах задіяно 6% загальної кількості зайнятого населення.

  У Чорноморському і Азовському басейнах, а також дельті Дунаю працюють 13 морських портів, сукупна потужність грузообработки яких становить близько 230 млн тонн на рік. Територією України пролягає 1563 тис. Кілометрів судноплавних водних шляхів. Національна мережа автодоріг загального користування становить 169 643 кілометрів, залізнична мережа – близько 19 790 кілометрів.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

  До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що дозволить сформувати дивізіон з 5...

  Зараз читають

  Лісові господарства Житомирщини придбали майже 100 одиниць техніки (фото)

  За I півріччя 2021 року державні лісогосподарські підприємства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства вже придбали майже 100...

  Державний науково-дослідний інститут авіації розглядає можливість локалізації радянських винищувачів в Україні

  У Державному науково-дослідному інституті (ДНДІ) авіації розглядають локалізацію радянських винищувачів в Україні.Передає Національний Промисловий...

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка»...

  “Рівнеазот” відновить та запустить цех азотної кислоти за два тижні

  ПрАТ "Рівнеазот" розпочало роботи з усунення наслідків розгерметизації трубопроводу в цеху азотної кислоти, за оцінками фахівців, ремонтні...