9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Січня, 2021

Мінрегіон розробляє новий ДБН щодо доступності будівель і споруд для маломобільних груп населення

 • Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України працює над розробкою проекту нових державних будівельних норм щодо доступності будівель і споруд для маломобільних груп населення.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, передає Національний промисловий портал.

  Зараз Мінрегіон разом з нашим базовим інститутом (ПАТ «КиївЗНДІЕП») працює над проектом нового ДБН щодо доступності будівель і споруд для маломобільних груп населення. На відміну від існуючого з 2007 року ДБН — плануємо, щоб він був дійсно ефективним. Тому прописуємо не просто необхідність створення елементів безбар’єрності, а всі вимоги до них, як вони повинні виглядати. Нові норми доступності стосуватимуться всіх груп населення з інвалідністю: візочників, тих хто має вади слуху, проблеми із зором, — сказав Парцхаладзе.

  Днями відбувся круглий стіл, на якому експерти розглядали нові норми щодо доступності. Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич під час обговорення нового ДБН підкреслив необхідність створення не просто окремих елементів безбар’єрності, а універсального простору в Україні, який має бути безпечним, зручним та комфортним, пристосованим для кожного – не тільки для людей з інвалідністю, але й для батьків з дітьми, людей похилого віку тощо.

  Парцхаладзе під час обговорення нових норм зазначив, що в Україні більше 3 млн наших громадян мають інвалідність, а за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я – більше 10%.

  80% цих людей – працездатне населення. І реалізація їхніх прав безпосередньо пов’язана з доступністю будинків, приміщень, вулиць, інфраструктури. При цьому, в Україні досі відсутня реальна безбар’єрність. Ставлення до забезпечення доступного простору надто поверхневе, — додав він.

  Україна прийняла на себе відповідальність за реалізацію прав людей з інвалідністю, у тому числі, у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Мінрегіон визначено відповідальним за забезпечення імплементації міжнародних та європейських стандартів доступності об’єктів для осіб з інвалідністю.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач з українською силовою установкою

  Очільник турецької оборонної компанії Baykar Makina Сельджук Байрактар оголосив, що його компанія почала інтенсивні роботи по розробці безпілотного винищувача MIUS.

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною обладнання. Роботи проводяться в рамках...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює одеський завод Telecard – єдине...

  Завод «Океан» відремонтує великий гідрографічний катер «А. Лисенко»

  Суднобудівний завод «Океан» прийняв на ремонт великий гідрографічний катер «А. Лисенко».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Аеропракт” виготовив тисячний літак А-22

  Український виробник надлегких літаків — підприємство Aeroprakt — продало тисячний екземпляр своєї найпопулярнішої моделі А-22.Про це повідомив авіаконструктор...

  Зараз читають

  Україна найближчим часом може підписати угоду щодо французьких локомотивів Alstom

  Україна готується до візиту президента Франції Еммануеля Макрона, під час якого ймовірно буде підписано контракт із компанією...

  “Аеропракт” виготовив тисячний літак А-22

  Український виробник надлегких літаків — підприємство Aeroprakt — продало тисячний екземпляр своєї найпопулярнішої моделі А-22.

  У Івано-Франківському університеті створили науковий парк

  На базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу було створено науковий парк «Надійний трубопровідний транспорт енергоносіїв».

  У Житомирській області стартує кілька інвестиційних проєктів

  Зокрема, очікується будівництво потужної сонячної електростанції, розширення цехів ТОВ «Церсаніт Інвест» та «Ферпласт-Україна». Крім цього інвестор з...