9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

Міністр інфраструктури назвав приблизну вартість проїзду платними дорогами

Вартість проїзду платними дорогами в Україні може становити 20-70 євроцентів (6,63-23,19 грн) за кілометр.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на НВ Бізнес.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі одного з телеканалів.

“У випадку України, європейських країн, де практикуються платні автобани, вартість кілометра проїзду буде варіюватися між 20-70 євроцентами. Зараз триває дискусія”, – сказав він.

Омелян зазначив, що вартість проїзду платними дорогами в Китаї становить приблизно 20 євроцентів, а в Європі – 50-70 євроцентів.

“Щодо платних доріг ми зможемо говорити ствердно тільки після того, як буде проведено тендер і будемо розуміти, яка компанія виграла, на яких умовах”, – додав міністр.

Також Омелян розповів про плани будівництва платних автодоріг в Україні.

“Цього року ми анонсуємо будівництво відтинку між Львовом і Краківцем. Це має бути платна дорога. І я сподіваюся на те, що якщо тендер пройде успішно, ми будемо мати початок будівництва уже в 2019 році. Ми розпочали підготовку технічно-економічної документації до Київ-Біла Церква. Це теж має бути автобан в Україні, це також платно”, – додав Омелян.

Нагадаємо, що в лютому Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє передавати на умовах концесії дороги загального користування державного значення для будівництва і експлуатації.

При цьому ще наприкінці серпня минулого року радник голови Укравтодору Олександр Кава повідомив, що вартість проїзду  першою в Україні платною дорогою, яка з’єднає Київ і Білу Церкву, обійдеться водіям приблизно в €4,5 при середньому тарифі 9 євроцентів за кілометр.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають