9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Міністерство регіонального розвитку ввести обов’язкове проектування електрозарядок на всіх АЗС та автостоянках

Міністерство регіонального розвитку, будівництво і житлово-комунального господарства України вивчає можливість ввести обов’язкове проектування електрозарядних пристроїв на всіх автозаправках, громадських гаражах і автостоянках.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив замісник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКХ Лев Парцхаладзе.

«Зараз ми працюємо над оновленням державних будівельних норм щодо автостоянок і разом з Мінінфраструктури розглядаємо можливість обов’язкового облаштування електрозарядними пристроями усіх АЗС, гаражів та автостоянок, в тому числі, біля ТРЦ, супермаркетів та житлових будинків, – говорить він. – Адже вже зовсім скоро кількість електрокарів буде збільшуватися у геометричній прогресії – торік у Європі кількість електрокарів зросла більш ніж на 50%».

На даний момент у діючих ДБН В.2.3.-15: 2007 “Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів” взагалі відсутні вимоги про можливості облаштування у гаражах і на автостоянках машиномісць із зарядними пристроями для парковки транспортних засобів із електричними двигунами.

«У першій редакції проекту оновленого ДБН щодо автостоянок вже прописана необхідність обов’язкового облаштування електричними зарядними пристроями 5% машиномісць у громадських гаражах та автостоянках – зараз ця норма обговорюється і приймаються пропозиції, – розповідає Лев Парцхаладзе . – Наша ідея полягає в тому, щоб до 2030 року усі 100% машиномісць на автостоянках вже були оснащені електрозарядками, адже мета ДБН – обов’язкових до виконання нормативних документів, які використовуються у проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів і мікрорайонів, – це безпека і комфорт людей».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають