9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Мінінфраструктури збільшило глибину гирла Бистре для безперешкодної роботи портів Дунаю

Міністерство інфраструктури України відзвітувало про збільшення глибини гирла Бистре Дунайського портового кластера до 6,5 метрів.

На початку повномасштабного вторгнення максимальна осадка становила лише 3,9 м, передає Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

«Дунайський портовий кластер за останній рік суттєво розвинув експортну спроможність. Лише з березня минулого року перевалка вантажів у портах Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ зросла втричі. Загалом із них було експортовано понад 17 млн тонн продукції, у тому числі понад 11 млн тонн продовольства», – зазначив Олександр Кубраков, віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

За його словами, така динаміка і проблеми з експортом через морські порти, що все ще існують, роблять розвиток інфраструктури пріоритетним напрямком роботи МІУ.

«У рамках цієї роботи та завдяки успіхам ЗСУ у Чорному морі ми вже відкрили для судноплавства гирло Бистре, збільшили потенціал перевалки портів. Також продовжуємо днопоглиблювальні роботи в українській частині Дунаю», – додав Олександр Кубраков.

Збільшити допустиму осадку суден вдалося вперше за часи незалежності України. Завдяки цьому забезпечується більш ефективне та безпечне судноплавство між Чорним морем та річкою Дунай, збільшується вантажопотік через Дунайські порти.

Збільшення осадки суден для проходу гирлом Бистре до вказаного рівня стало можливим завдяки ліквідації наслідків занесення, вилучення наносів із ґрунту, усунення перекатів та відновлення паспортних характеристик у межах акваторій морських портів України.

Експлуатаційні роботи на українській частині Дунаю реалізуються у співпраці з Єврокомісією, Румунією та Дунайською комісією. Ця міжнародна урядова організація відповідає за забезпечення та розвиток вільного судноплавства на Дунаї для торгових суден.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають