9.5 C
Alba Iulia
Субота, 18 Вересня, 2021

Мінінфраструктури розраховує передати першу дорогу в управління приватної компанії у 2023 році

 • Міністерство інфраструктури розраховує, що передача приватному інвестору першої ділянки автомобільної дороги в рамках пілотного проєкту державно-приватного партнерства (ДПП) відбудеться у 2023 році.

  Про це розповіла заступник міністра інфраструктури України Ганна Юрченко, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зокрема, розповідаючи про прогрес в роботі над 6 пілотними проєктами державно-приватного партнерства, Юрченко зазначила, що їх підготовку було вирішено розділити на кілька етапів, по два проєкти кожен. За першим проєктам ТЕО можуть з’явитися в найближчі місяці.

  “Велику кількість досліджень виконано, і ми думаємо, що в найближчі кілька місяців з’явиться ТЕО для першого з об’єктів. Далі такі документи будуть з’являтися з проміжком у два-три місяці. Потім потрібно буде 4-6 місяців на підготовку самого конкурсу. Конкурси займають до півроку. Ми очікуємо, що перший конкурс може бути проведений до кінця 2022 року. Після цього необхідно буде укласти договір і передати об’єкт. Для цього інвестору потрібно буде зробити фінансове підживлення, звернувшись до великих інституціональних банків та до співінвесторів”, – роз’яснила Юрченко.

  За словами заступника міністра, на даному етапі Україна не несе ніяких витрат: складання концептуальних записок профінансував IFC, також IFC і ​​ЄБРР, грантові фонди, які повинні покрити витрати по ТЕО. Виплати компаніям-переможцям конкурсів почнуться з моменту завершення капремонтів та реконструкцій.

  Юрченко нагадала, що в рамках ДПП приватним компаніям будуть передаватися існуючі дороги, проїзд якими залишиться безкоштовним. Компенсацію за ремонт і утримання доріг приватникам буде виплачувати держава. Наразі розглядається варіант виплати з коштів Дорожнього фонду, якщо Верховною Радою буде прийнятий відповідний законопроєкт (№5090).

  Нагадаємо, що мова йде про такі ділянки доріг:

  • М-29/М-04/М-18 Харків-Дніпро-Запоріжжя (276 км);
  • М-03 Бориспіль-Полтава (292 км);
  • М14 Херсон-Миколаїв (64 км);
  • М-06 Київ-Житомир-Рівне (308 км);
  • М-07/М-19 Ягодин-Ковель-Луцьк (146 км);
  • М-04/Н-11 Дніпро – Кривий Ріг – Миколаїв (312 км).

  Дані ділянки доріг були обрані спільно з МФО як найбільш привабливі з точки зору трафіку. Як зазначила Юрченко, найімовірніше, що першим пілотним проєктом стане дорога Ягодин-Ковель-Луцьк.

  “З цих 6 обраних доріг є вже приведені в нормативний стан, а є ті, які ще потребують капітального ремонту або реконструкції. Але навіть ті, які приведені до нормативного стану по частині дорожнього покриття, мають ще дуже багато інших проблем. Наприклад, вигорілі дорожні знаки, неперевірені шляхопроводи та мости, частина з яких підлягає капітальному ремонту. Крім того, там величезна кількість зебр, світлофорів і т. д. Якщо об’єкт включений в державно-приватне партнерство, все це повинно бути ліквідовано. Замість “зебр” повинна бути запропонована альтернатива вигляді підземного або надземного пішохідного переходу. Таким чином, дорога категорії 1Б (чотирьохсмугова дорога, на якій дозволені наземні переходи та ліво-віднесені розвороти через дві смуги) повинна стати максимально наближеною до категорії 1А. На сьогодні 1А в Україні – це лише Бориспільська траса”, – пояснила чиновниця.

  Таким чином, завдання приватної компанії полягає в тому, щоб провести обстеження дороги та запропонувати, а потім впровадити відповідне проєктне рішення.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Вінниці холдинг «Епіцентр Агро» відкрив найбільший елеваторний комплекс в регіоні (фото)

  У Вінниці відбулось введення в експлуатацію третьої черги маршрутного елеваторного комплексу холдингу «Епіцентр Агро», який з початку...

  Firefly Aerospace проведе другу спробу запуску ракети Alpha у грудні

  Американська компанія-розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace, власником якої є український бізнесмен Максим Поляков, має намір запустити другу ракету Alpha в грудні 2021...

  “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” отримала пів мільярда прибутку від основної діяльності

  За підсумками 8 місяців 2021 року "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" отримала 473,7 мільйона гривень прибутку від основної діяльності, це на 37,2% більше, ніж...

  У листопаді пройде аукціон з приватизації двох морських портів на Одещині

  У жовтні-листопаді українські та іноземні інвестори зможуть взяти участь в онлайн-аукціонах по приватизації Білгород-Дністровського та Усть-Дунайського морських портів та оренди трьох великих...

  Бурштинська ТЕС збільшила виробництво електроенергії у півтора раза

  Виробництво електроенергії на Бурштинській ТЕС за 8 місяців 2021 року збільшилося на 47% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

  У Львові відкрили Центр трансплантології (відео)

  У львівській лікарні швидкої медичної допомоги 25 серпня відкрили Центр трансплантології, аналогів якого, наразі, в Україні немає.Передає Національний...

  “Інтерпайп” на 20% наростив експорт колісних пар з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" за вісім місяців 2021 року виготовила 112,7 тисячі тонн залізничної продукції, що на 13,4% менше, ніж за аналогічний...

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану".

  Зараз читають

  У Вінниці холдинг «Епіцентр Агро» відкрив найбільший елеваторний комплекс в регіоні (фото)

  У Вінниці відбулось введення в експлуатацію третьої черги маршрутного елеваторного комплексу холдингу «Епіцентр Агро», який з початку...

  В Україні почали розробляти документацію для ОТРК на чеському шасі Tatra

  В Україні працюють над технічною документацією по переведенню перспективного оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) на колісне шасі Tatra.

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).

  Національна поліція отримала автомобілі та обладнання від ЄС (відео)

  Національна поліція України отримала техніку загальною вартістю 3,4 мільйона євро.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...