9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 26 Вересня, 2022

Мінінфраструктири розробило 15-річну стратегію розвитку електротранспорту в Україні

blankМіністерством інфраструктури розроблено 15-річну стратегію розвитку електротранспорту в Україні.

Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян в рамках участі у Закритому Міністерському круглому столі на тему: «Транспорт і клімат», який відбувся 31 травня 2017 року в м.Лейпциг, Німеччина, в рамках щорічного Саміту Міжнародного транспортного форуму 2017 року. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Міністерства інфраструктури.

За словами Міністра інфраструктури України, близько чверті всіх викидів парникових газів в світі виробляється транспортними засобами, в першу чергу, автомобільними, і одна з місій міністерства – сприяти зниженню цього показника.

Минулого року ми сформували команду людей, яка досліджувала найкращі практики просування розвитку зеленого та сталого транспорту. Ми працювали спільно з учасниками ринку, щоб розробити п’ятнадцятирічну стратегію розвитку електротранспорту в Україні, – наголосив Володимир Омелян, – У розробленому законопроекті ми даємо можливість українцям купувати електромобілі за доступною ціною. Наша головна мета і ключові пропозиції – це створити всі необхідні умови для виробництва електромобілів в Україні. Це означає не тільки зменшення податкового тиску, а й створення умов для використання такого транспорту в Україні.

За словами міністра, стратегія, розроблена Міністерством, ділиться на три етапи.

Перший буде присвячений активізації ринку, скасуванню мит та ПДВ щодо імпорту електричних транспортних засобів і зарядних станцій. Ця стадія розрахована на п’ять років. У другому етапі, який розрахований на десять років, ми сподіваємося налагодити виробництво електромобілів в Україні. І третій, п’ятнадцятирічний етап, передбачає стимулювання локалізації виробництва електричних транспортних засобів, компонентів та обладнання, – підкреслив очільник Міністерства.

Міністерство планує запровадити податкові знижки для всіх покупців електромобілів на період до п’ятнадцяти років.

Ми сподіваємося, це знизить ціни на електрокари до 30-35%. З точки зору виробника, виробництво електромобілів в Україні для українських, європейських та світових ринків буде конкурентоспроможним, – додав Володимир Омелян.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають