9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

Львів може приєднатися до проєкту приміського залізничного сполучення City Express

До проєкту приміського сполучення City-Express, запуск якого запланований на першому етапі в Києві, Харкові та Дніпрі, може приєднатися також і Львів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Таку думку висловив міністр інфраструктури Владислав Криклій 29 березня під час дискусії “S-bahn по-київськи. Як “Укрзалізниця” може допомогти вирішити транспортні проблеми Львова”.

“Зараз ми розробляємо подібні проєкти для Києва, Дніпра та Харкова і я переконаний, що Львів як велике туристичне місто теж повинно долучитися до цього проєкту. Це має бути співпраця декількох гілок влади та міст-супутників, які прилягають до Львова. S-bahn повинен розвантажити автошляхи, запропонувати більш екологічний і великогабаритний міський електричний транспорт”, – зазначив міністр.

За його словами, для того, щоб запустити міський електричний експрес, який зможе об’єднати міські та міжміські перевезення, необхідно враховувати 3 аспекти.

“Питання, які досі не вирішені – це оновлення рухомого складу, підтримка залізниці в частині організації та диспетчеризації руху і частково в частині інфраструктури. Ну і третє – система компенсацій. Це важливо для того, щоб проєкт працював системно, а не зупинився, як це сталося на прикладі Києва”, – додав Криклій.

Міністр пояснив, що саме через відсутність публічних договорів-зобов’язань, завдяки яким компенсувалася б частина витрат залізниці й інвестиційної складової, яка могла направлятися на оновлення і ремонт рухомого складу, проєкт в столиці був змушений зупинитися.

“Зараз ми спробуємо дати йому нове життя”, – підсумував глава МІУ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають