9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Львів готується придбати 10 трамваїв та 100 автобусів за кошти ЄІБ

Влада Львова хоче в черговий раз купити новий транспорт за кредитні кошти. На цей раз в ролі кредитора виступає Європейський інвестиційний банк в рамках проєкту «Міський громадський транспорт України». В цілому у банку хочуть взяти в кредит 24 млн євро, за які купити 10 нових трамваїв і 100 нових автобусів.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Пасажирський транспорт.

Для отримання кредиту необхідно, щоб міська рада надала муніципальну гарантію по кредитах, реципієнтами яких у Львові виступають ЛКП «Львівелектротранс» та Львівське комунальне автотранспортне підприємство № 1. Тому на сесії, яка відбулася 11 липня, депутати розглядали два проєкти рішень міськради: «Про надання місцевої гарантії Львівської міської ради з метою гарантування виконання зобов’язань ЛКП «Львівелектротранс» в рамках проєкту «Міський громадський транспорт України» і «Про надання місцевої гарантії Львівської міської ради з метою гарантування виконання зобов’язань ЛК АТП №1 в рамках проєкту «Міський громадський транспорт України»

«Ми надали гарантії Львівської міської ради для закупівлі в рамках проєкту ЄІБ 10 трамваїв і 100 автобусів. Цей проєкт триває вже 3 роки. Ми чекаємо, що відповідні міністерства, в тому числі фінансів, ухвалять рішення про виділення кредитних коштів муніципалітетам і ми зможемо ще оновити транспортний парк міста Львова.

Хочу зазначити, що це найдешевший кредит, тому що процентна ставка близько 2,5% в валюті. Цей кредит ЄІБ видає виключно під державні гарантії. Договір повинен бути підписаний з Міністерством фінансів України, а Львівська міська рада гарантує, що буде вчасно повертати кошти, якщо цей кредит буде все-таки прийнятий. Тому місто гарантує комунальним підприємствам, що ми будемо виплачувати ці кошти з міського бюджету, якщо підприємства самі не зможуть його погашати», – заявила під час розгляду питання директор Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Ірина Кулинич.

Більшість депутатів Львівської міськради підтримали обидві постанови про надання гарантій по кредитах на закупівлю транспорту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають