9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 25 Січня, 2022

Літак Украероруху випробовував обладнання аеропорту Ужгород

У Міжнародний аеропорт “Ужгород” 20 грудня прибув літак-лабораторія ДП “Украерорух”: який виконав низку тестових польотів для визначення працездатності спеціального обладнання.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Голос України”.

“Літак-лабораторія випробовував функціональність маяка-дальноміра, який нещодавно змонтували й експлуатують у тестовому режимі на ужгородському летовищі – наводить слова голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля його прес-служба. – Надалі зазначений маяк буде введений у постійну експлуатацію: а результати експериментального польоту внесуть до Аеронавігаційного збірника України.”

Ці дані використовують усі літаки, які курсують повітряним простором нашої держави.

Маяк-дальномір – це основний орієнтир для повітряних суден. Радіус його дії становить приблизно 270 кілометрів. У Міжнародному аеропорту “Ужгород” встановлено маяк, сертифікований у Європі. Аналогічні прилади використовують в аеропортах і України, і закордоння. Завдяки маяку літаки будують схеми
заходів на посадку, польотів за маршрутами тощо.

“Літак облітав схеми заходів на посадку в Ужгородський аеропорт і з території України. і з сусідніх країн Європейського Союзу, – зазначає Геннадій Москаль. – Ідеться про можливість посадки літаків, які заходять з румунського та угорського напрямків, з Івано-Франківська, Києва, Львова. Відтак буде забезпечено роботу летовища саме у форматі міжнародного аеропорту”. 

Кілька днів тому “Украерорух” отримав сертифікат відповідності нормам ЄС Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від Європейської агенції авіаційної безпеки (ЕАЗА). Вперше в історії міжнародного партнерства ЄС відкрив своє небо для країни – не члена Європейського Союзу, зокрема у частині повітряного простору Словаччини. Це дасть змогу Міжнародному аеропорту “Ужгород” відновити повноцінну роботу.

blank
Скрін: flightradar24.com

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають