9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 24 Червня, 2021

Лісогосподарські підприємства Волині за рік відремонтували 250 кілометрів доріг

 • Минулого року лісогосподарські підприємства Волинського ОУЛМГ здали в експлуатацію 52,5 км доріг, облаштували 40 км дорожнього полотна, провели утримання та ремонт 264,5 км існуючих лісових шляхів сполучення.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Волинь Online.

  Враховуючи те, що розвиток мережі сполучення носить не лише лісівничий, екологічний та економічний характер, а й виконує важливу соціальну функцію – позитивно впливає на розвиток інфраструктури населених пунктів, сприяє життєдіяльності місцевих громад, що проживають на лісових територіях, скорочує віддалі між містами та селами, забезпечує цілорічний надійний транспортний зв’язок, значно понижує навантаження на основні магістралі області, щороку силами лісівників прокладаються нові шляхи сполучення через лісові масиви.

  За останні 10 років лісівники Волині збудували понад 600 км сучасних добротних лісових доріг, 40 відсотків яких облаштували щебеневим покриттям.

  Щорічно на розвиток і покращення лісотранспортної мережі витрачається до двох десятків млн грн (у 2019-му – понад 15 млн грн).

  “Вибір об’єктів, узгодження обсягів робіт, пов’язаних із фінансуванням, ремонтом, реконструкцією та будівництвом лісових доріг узгоджується з органами місцевого самоврядування, – наголошує начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко. – Безпосередню участь лісогосподарських підприємств у фінансуванні робіт, пов’язаних із утриманням доріг загального користування у належному стані, засвідчує і попенна плата за використання лісових ресурсів у місцеві бюджети. Це мільйони гривень”.

  Зокрема, кожна селищна рада та ОТГ чітко знає суму, яку вносить держлісгосп, і своєю чергою зобов’язана частину цих коштів витрачати на утримання доріг у належному стані.

  Також вагома частина коштів підприємств, а це також мільйонні вкладення, вноситься у вигляді податку за придбане ПММ (дорожній фонд).

  З ініціативи управління керівники лісогосподарських підприємств проводять зустрічі із громадами ОТГ та селищних рад, складають відповідні протоколи, де визначають строки, обсяги робіт, які необхідно провести на ділянках доріг, якими проводиться вивезення лісопродукції.

  Щороку, згідно з узагальненими даними, лісівники Волині проводять грейдерування понад 400 км доріг. На окремих ділянках роблять підсипку щебенем або баластом.

  Задля вирішення питання покращення доріг облуправління підписало меморандум про співпрацю з Волинською ОДА, який передбачає залучення зацікавлених сторін та громадянського суспільства до процесу розвитку дорожньої інфраструктури і вважає його одним із пріоритетних напрямків спільної роботи.

  У країнах Євросоюзу на тисячу гектарів лісових насаджень експлуатується 55-65 кілометрів лісових доріг, в Україні – 7-8 кілометрів, на Волині – 12 кілометрів. Проблема розвитку транспортної мережі лісових доріг в країнах ЄС вирішується державою, в Україні ці функції покладено на плечі постійних лісокористувачів».

  Щонайперше державні підприємства Волинського ОУЛМГ приділяють увагу розвитку саме лісової інфраструктури.

  “Ці дороги збудовано з системою водовідведення, влаштуванням кюветів, мостів, шлюзів, пожежних водойм, сіток проміжних складів лісопродукції, – розповідає Олександр Рибчинський, який безпосередньо відповідає за цю ділянку роботи. – Незважаючи на певні проблеми на ринку деревини, вже безпосередньо у 2019 році збудували 52,5 км, облаштували 40 км дорожнього полотна. Також особлива увага у цей період акцентувалася на належному утриманні та проведенні ремонту існуючої мережі лісових доріг – а це 264,5 км”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На виставці «Зброя та безпека» представили український ударний БПЛА UJ-22 Airborne (фото)

  Компанія «УКРДЖЕТ» показала на міжнародній виставці озброєнь «Зброя та безпека – 2021» свій ударний БПЛА UJ-22 Airborne.

  На корабельні “Нібулон” будують третє несамохідне 100-метрове судно (фото)

  На корабельні "Нібулон" в Миколаєві суднобудівники завершують формувати міцний корпус 100-метрової баржі проєкту В5000М. На даний момент на стапельному майданчику зібрано 85%...

  ДТЕК вперше в Україні почала використовувати дрон для обстеження підводних об’єктів та тунелів

  "ДТЕК Енерго" і команда "Innovation DTEK" запустили пілотний проєкт з використання підводного дрона. Таку технологію вперше в історії української енергетики застосовують на...

  Крюківський вагонобудівний завод завершив ремонт міжрегіонального потяга локомотивної тяги для “Укрзалізниці” (фото)

  Крюківський вагонобудівний завод завершив плановий ремонт вагонів міжрегіонального поїзда локомотивної тяги - МПЛТ. Чотири вагони пройшли деповський ремонт, ще один - капітальний.

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8% або на 2,2 мільйона тонн...

  Україна відзвітувала ООН про експорт озброєнь у 2020 році (список)

  На сайті Реєстру звичайних озброєнь ООН оприлюднено дані про експорт та імпорт озброєнь і військової техніки, який Україна здійснила у 2020 році.

  Найбільша равликова ферма в Україні скоротить виробництво втричі

  Через пандемію найбільша равликова ферма в України, що на Харківщині, скоротила обсяги продажів у десятки разів. Також значно впала ціни делікатесу.

  Турецький лоукостер Pegasus Airlines розпочав виконувати рейси до Херсона

  Авіакомпанія Pegasus Airlines виконала перший у своїй історії рейс в аеропорт Херсон. Авіаперевізник буде літати сюди зі стамбульського аеропорту Сабіха Гекчен.

  Зараз читають

  Українські десантники отримають сучасні шоломи для стрибків з парашутом

  Українські десантники, які досі стрибають у старих радянських шоломах, отримають новий вітчизняний шолом, що забезпечує такий же...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизовані термінали у трьох містах України (фото)

  Щоб зберігати швидкість доставлення при зростанні обсягів відправлень, компанія "Нова Пошта" продовжує відкривати автоматизовані термінали. У травні...

  На Закарпатті ремонтують найдовший шляхопровід регіону (відео)

  У Закарпатській області, в межах смт. Батьово, в рамках ремонту автодороги М-25 "Соломоново" - Велика Добронь -...

  Національний університет оборони України представив свої досягнення на виставці «Зброя та безпека»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже...