9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Лютого, 2023

Київський метрополітен намагається повернути 2,5 мільярди гривень за зірване будівництво метро на Виноградар

Комунальне підприємство “Київський метрополітен” звернулося до Господарського суду міста Києва із позовом до акціонерного товариства “Київметробуд” про стягнення коштів у розмірі 2,54 мільярда гривень через невиконання договору на будівництво метро на житловий масив Виноградар.

Це випливає з тексту низки судових постанов, оприлюднених у Єдиному реєстрі судових рішень, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням умов договору №744-ДБМ-18 від 20 листопада 2018 року, укладеного між сторонами”, – йдеться у матеріалах справи.

Наголошується, що “Київметробуд” має повернути невикористану суму, що залишилася від отриманої попередньої оплати, у розмірі 2,54 млрд грн.

Водночас подаючи позов, КП “Київський метрополітен” не змогло сплатити судовий збір у розмірі 794,5 тис. грн через те, що рахунки підприємства перебувають під арештом.

Відомо, що суд відхилив прохання “Київського метрополітену” про сплату судового збору після завершення справи та стягнення грошей із “Київметробуду”, на яке, очевидно, розраховує метрополітен. Суд дав час “Київському метрополітену” на пошук грошей та сплату судового збору.

blank
Фото: ПАТ “Київметробуд”

Нагадаємо, на початку 2020 року генпідрядник проєкту з продовження Сирецько-Печерської гілки київського метрополітену, ПАТ “Київметробуд” повідомив, що терміни будівництва станцій метро на житловому масиві Виноградар переносяться на рік.

Згодом стало відомо, що “Київметробуд” через суд знову намагається змінити термін здачі метро. Цей позов було частково задоволено у суді. Нові умови договору передбачали здачу об’єкту до кінця грудня 2022 року.

Цікавою деталлю цього позову було те, чому “Київметробуд” вимагає продовжити терміни будівництва. Підприємство повідомляло про накладення арештів у рамках кримінальних проваджень на свої банківські та скарбничі рахунки, у зв’язку з чим “Київметробуд” був позбавлений можливості розпоряджатися грошовими коштами, сплаченими “Київським метрополітеном” як аванс.

blank

У березні 2021 року в соцмережах почали з’являтися повідомлення, що на будівництві обіцяного мером Києва Віталієм Кличком метро на Виноградарі немає техніки, ні будівельників.

Днями Київська міська прокуратура звернулася з позовом до “Київметробуду” на користь “Київського метрополітену”, оскільки з’ясувалося, що замість того, щоб вкладати в будівництво, компанія-метробуд поклала на депозит 1,5 млрд грн бюджетних коштів і отримує від них відсотки. Підготовче засідання у цій справі мало відбутися 24 листопада.

З Реєстру судових рішень відомо також про ще один позов, у рамках якого “Київський метрополітен” намагатиметься стягнути з “Київметробуду” 1,6 млн грн. Підготовче засідання у справі призначено на 13 грудня 2021 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають