9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Київ підписав угоду з ЄІБ на виділення 100 млн євро для закупівлі тролейбусів та вагонів метро

Європейський інвестиційний банк, банк (ЄІБ) та мер Києва Віталій Кличко підписали кредитну угоду на суму 100 млн євро на проєкт оновлення тролейбусного парку, а також вагонного парку столичного метрополітену.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Відповідно до повідомлення Представництва ЄС в Україні, це перший кредит від ЄІБ в Україні, запропонований місту без державних гарантій.

Надалі очікується отримання пакету технічної допомоги у формі грантів на 3 млн євро для підтримки підготовки проєкту, а також тендерної документації та процесу закупівель.

Зазначається, що для підтримки проєкту 1 грудня 2021 року Трастовий фонд Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF) надав грант у розмірі 480 тис. євро.

ЄІБ також веде переговори з багатостороннім донорським Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та навколишнього середовища (E5P) щодо надання подальшої технічної допомоги проєкту “Міський електричний транспорт міста Києва”.

Проєкт фінансується спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за принципом паралельного фінансування. Його загальна вартість оцінюється у 270 млн євро.

“Київпастранс” 1 грудня 2021 року оголосив тендер на купівлю 137 повністю низькопідлогових тролейбусів із можливістю автономного ходу до 20 км майже за 1,62 млрд грн.

blank

Крім того, до початку 2023 року Київ має отримати 20 трисекційних трамваїв, замовлених у ТОВ “Татра-Юг” за 24,6 млн євро з фінансуванням ЄІБ у рамках проєкту “Міський громадський транспорт України”.

Крім цього, у лютому поточного року ЄБРР та КП “Київський метрополітен” підписали кредитний договір у розмірі 50 млн євро на закупівлю 50 нових вагонів метро.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають