9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Кропивницький купує п’ять автобусів середнього класу з низькою підлогою

Тендер на постачання 5 автобусів з низькою підлогою середнього класу КП «Електротранс» з міста Кропивницького оголосило 31 січня 2020 року. Очікувана вартість закупівлі автобусів становила 16 мільйонів 350 тисяч гривень. Оголошення про проведення тендера було розміщено в системі державних закупівель “Прозорро».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Пасажирський транспорт.

Згідно з умовами тендеру, пропозиції від учасників тендеру приймалися до 3 березня поточного року, електронний аукціон був призначений на 10 березня 2020 року. Він почався о 12:55. Постачання автобусів повинне пройти в період з 30 березня до 17 грудня 2020 року.

Згідно з технічною частиною документації, предметом закупівлі є низькою підлогові автобуси середнього класу, випущені не раніше 2019 року. Довжина кузова автобуса: 8,2 – 9,0 метрів, ширина 2,3 – 2,55 метра. Висота автобуса — НЕ більше 3100 мм. Висота першої сходинки — не менше 340 мм. Автобус повинен бути розрахований на перевезення не менше 60 пасажирів, кількість місць в салоні — не менш 25. Автобус повинен бути обладнаний місцем для пасажира з інвалідністю, який пересувається в кріслі-колясці. Двері повинні бути обладнані відкидним пандусом. Привід автобуса — від дизельного двигуна об’ємом не менше 4,5 літрів і потужністю не менше 155 кВт., який відповідає екологічному стандарту «Євро 5». Двигун повинен бути оснащений незалежним рідинним підігрівачем потужністю не менше 30 – 32 кВт. Коробка передач — шестиступенева, автоматична. Автобус повинен мати функцію «кнілінг». Також передбачається обладнання автобуса системою GPS-моніторингу, Wi-Fi-роутером, електронними маршрутовказувачами та аудіоінформатором, а також системою відеоспостереження.

Гарантія виробника — не менше 24 місяців з дати введення в експлуатацію або 100 тисяч кілометрів пробігу.

Як бачимо, технічні вимоги до автобусів написані таким чином, що крім білоруських автобусів МАЗ 206 потенційні постачальники могли пропонувати українські автобуси ЗАЗ А10С «І-Ван» або з низькою підлогою автобуси середнього класу типу «Богдан» А302.

Однак, заявки на участь в тендері подали тільки дві компанії — ТОВ «Торговий дім «Літан» з Дніпра і дилер Мінського автозаводу в Україні ТОВ «УКРЄВРОМАЗ». Обидва постачальники запропонували Кропивницькому придбати дизельні автобуси МАЗ 206086. Спочатку постачання 5 автобусів в Кропивницький ТОВ «Торговий дім «Літан» оцінив в 16,29 млн. грн., а його конкурент — в 16,335 млн. грн. В результаті електронного аукціону «Літан» знизив вартість 5 автобусів МАЗ 206086 до 16,044 млн. грн., А ТОВ «УКРЄВРОМАЗ» до 16,055 млн. грн., Тобто різниця в ціні становила всього 11 тисяч гривень. Українські виробники, які виготовляють з низькою підлогою автобус середнього класу, наприклад Запорізький автозавод, в тендері участі чомусь не брали.

Згідно з нормами українського законодавства, переможцем тендера має бути визнано ТОВ «Торговий дім «Літан», яке встановило нижчу ціну на автобуси. Таким чином, один білоруський дизельний автобус обійдеться Кропивницькому в 3,209 млн. грн., Тобто близько 120 тисяч євро.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають