9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Квітня, 2023

Кременчуцький автозавод отримав замовлення на партію пожежних автоцистерн

Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА уклав договір на постачання 7-ми пожежних автоцистерн від ТОВ «КрАЗ». Замовлення оцінили у 62,9 млн грн.

Про це стало відомо з порталу Prozorro, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на інтернет-видання «Полтавщина».

Тендер на сім пожежних автоцистерн АЦ-60 або їхніх еквівалентів департамент оголосив 2 листопада минулого року. На конкурс заявилися дві компанії.

Київське ТОВ «Компанія Тітал» запропонувало поставити машини АЦ-8-50 на базі шасі КрАЗ-63221 по 8 млн 996 тис. грн за кожну (62,97 млн грн разом). Його конкурент ТОВ «Кременчуцький автомобільний завод» виставив пропозицію на АЦ-8-60 на базі таких саме шасі, прямим виробником яких воно і є. Це дозволило запропонувати нижчу ціну — по 8 млн 989 тис. грн за автоцистерну, тобто 62,92 млн грн за все замовлення.

Машини АЦ-8-60 відрізняються від АЦ-8-50 тим, що перші більше підходять для гасіння саме лісових пожеж.

За два тижні після перевірки документів, із «КрАЗом» уклали договір. За його умовами, поставити сім автоцистерн кременчуцький виробник має до кінця цього року. Пожежні машини отримають чотири полтавські лісгоспи:

  • 2 автоцистерни — ДП «Гадяцьке лісове господарство»;
  • 2 автоцистерни — ДП «Миргородське лісове господарство»;
  • 2 автоцистерни — ДП «Кременчуцьке лісове господарство»;
  • 1 автоцистерну — ДП «Полтавське лісове господарство».

У контракті прописано по одній машині на сім різних лісгоспів. Однак, як пояснили у прес-службі Полтавської ОДА, Лубенське, Пирятинське та Новосанжарське лісові господарства приєднають до Миргородського, Гадяцького та Диканського відповідно — в процесі реформування лісової галузі.

Також Департамент цивільного захисту передбачив, що машини мають бути новими, а постачальник повинен надати на них 2 роки гарантії, без обмеження пробігу. Їздитимуть вони на дизпаливі. У кабіні мають розміщуватися не менше 3-х осіб, разом з водієм.

Цистерна матиме обсяг 7800 літрів, буде оснащена баком для піноутворення, пожежним насосом, електролебідкою, сигнальною системою, а також пожежно-технічним озброєнням. Окрім порошкових та ранцевого вогнегасників, там буде бензопилка, гідроелеватор, водозбирач, заземлювальний пристрій, драбина, буксирувальний трос, сокира, лафетний ствол, пожежний ствол, рукавне розгалуження, пожежні рукави різних видів, ножівка, мотузка, ліхтар, пожежна колонка, кувалда, гак, лопата, багор тощо.

Кошти на ці пожежні автомобілі надійдуть з обласного бюджету — в рамках Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2021-2027 роки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають