9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Компанія «Техагро» має намір побудувати три нові тепмінали в морському порту “Південний” вартістю $198 млн

ТОВ «Компанія «Техагро» планує побудувати в морському порту «Південний» (Одеська область) три терміналу загальною вартістю $198 млн.

Про це повідомив директор компанії «Техагро» В’ячеслав Бояльскій в ході Ukrainian Ports Forum 2018 у Одесі в четвер, передає Порти України.

За його словами, мова йде про контейнерному, зерновому терміналах і терміналі з перевалки сипучих і генеральних вантажів. Компанія володіє ділянкою площею 82 гектара біля входу в акваторію порту. Причальний фронт ділянки сягає 280 погонних метрів, глибина складе 17 метрів, буде можливість приймати судна вантажопідйомністю 150-170 тис. тонн. Компанія вже має відведення земель водного фонду.

Спочатку до ділянки підведуть окрему лінію електропередачі від Аджалик підстанції довжиною 18 кілометрів, водопостачання та залізницю.

За кошторисно-фінансового попереднім розрахунком – $198 млн. Перше, що ми тягнемо, залізницю плюс електрика і вода. На це у нас піде $6,2 млн і ми плануємо ці роботи зробити в 2019 році для того, щоб забезпечити інженерними мережами саме саму площадку, – розповів Бояльскій.

Першим планується почати будувати в 2020 році зерновий термінал і здати його в експлуатацію в 2021 році. За попередніми даними, на початковому етапі розвитку він зможе перевалювати 4,5 млн тонн на рік, в тому числі 400 тис. тонн борошна і 200 тис. тонн олії.

Бояльскій зазначив, що об’єкт може стати терміналом накопичення зернових вантажів для відправки на експорт, коли з річок України сюди будуть заходити невеликі баржі по 1-2-3 тис. тонн, з яких зерно будуть вантажити на великі морські судна.

Контейнерний термінал, який планує будувати «Техагро», матиме пропускну здатність 2 млн тонн і займе площу 22 гектари. У ньому планується реалізувати сучасні технології логістики.

Ми хочемо застосувати метод нідерландський, що ми ці контейнера не збираємося вивозити машинами або подавати туди прямо в порт залізницею, а прямо по заздалегідь розташованим кабелям платформи повинні йти в місце, яке призначене, – розповів Бояльскій. Це дозволить зменшити трудовитрати при операціях з контейнерами.

На терміналі для сипучих і генеральних вантажів планується перевалювати 2-2,5 млн тонн вантажів на рік. Це може бути вугілля, який Україна імпортує, або вантажі експортного спрямування: окатиші, руда, щебінь, пісок.

Що цікаво, якщо ми будемо розвантажувати на експорт, припустимо, окатиші, руду, пісок, щебінь, то дуже зручно у нас станція буде на позначці 42 метри над рівнем моря. Ми хочемо зробити і запроектували вже два тунелі, критих, і таким чином транспортерами прямо можна подавати в трюми судів вагони з сипучими вантажами, не підводячи пил. Це дуже важливо, – додав Бояльскій.

Крім того, за словами глави компанії, оскільки ділянку «Техагро» знаходиться біля входу в акваторію порту і цю територію небезпечно перевантажувати судами, планується приділити увагу розвитку тилових зон.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають