9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

Івано-Франківськ отримав першу партію нових тролейбусів (фото)

У тролейбусне депо КП «Електроавтотранс» вже прибуло 7 нових білоруських тролейбусів БКМ 321.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Пасажирський транспорт.

Нові тролейбуси, нагадаємо, Івано-Франківськ придбав коштом кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (4,5 млн євро) та гранту «Фонду чистих технологій» в розмірі 1 млн євро.

Для закупівлі нових тролейбусів для Івано-Франківська КП «Електроавтотранс» оголосило міжнародний тендер за процедурою Європейського банку реконструкції та розвитку. В цьому тендері взяли участь два постачальники — українська корпорація «Богдан Моторс» і білоруський – «Белкомунмаш». Переможцем стала білоруська компанія, яка погодилася поставити Івано-Франківську 29 тролейбусів за 5,5 млн євро., Тобто вартість тролейбуса склала 189,65 тисяч євро. При цьому білоруські тролейбуси для Івано-Франківська мають українську локалізацію — їх тяговий електродвигун випущений на заводі «Електроважмаш» в Харкові. Крім того, особливістю конструкції тролейбусів є те, що їх кузов виготовлений з фінської низьколегованої нержавіючої сталі що гарантує кузову тролейбуса довгий термін служби.

Перший тролейбус БКМ 321 в Івано-Франківськ прибув напередодні Дня Незалежності України. Напередодні національного свята він був представлений на головній площі міста неподалік від ратуші. У презентації взяли участь керівники Івано-Франківська та КП «Електроавтотранс», а також представники білоруської компанії «Белкомунмаш».

За словами директора КП «Електроавтотранс» Віталія Голутяка, зараз водії тролейбусів знайомляться з новими машинами на території депо, вивчають приладову панель і особливості тролейбусів. З понеділка розпочнеться навчання водіїв під керівництвом наставників з компанії «Белкомунмаш». Нові тролейбуси повинні з’явитися на тролейбусних маршрутах Івано-Франківська вже в кінці вересня 2019 року. Всі 29 тролейбусів підприємство отримає до кінця поточного року.

«Нам важливо розвивати мережу комунального транспорту. Всі нові автобуси та тролейбуси мають позитивні відгуки від громади. Тому розуміємо, що зручний, доступний і недорогий транспорт — це не розкіш, а необхідність», – заявив Руслан Марцінків.

Тролейбуси БКМ 321, які отримав Івано-Франківськ, дещо відрізняються від 47 одеських тролейбусів тієї ж моделі (їх також закупили шляхом кредиту ЄБРР у ​​розмірі 8 млн євро). Основна відмінність в тому, що для автономного ходу в машинах для Івано-Франківська використовується збільшують споживання електроенергії. В одеських же БКМах тяговий двигун в режимі автономного ходу живить енергією вбудований дизель-генератор.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають