9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 14 Серпня, 2022

Інвестиції у проєкт модернізації колії від кордону до Львова та Ковеля становитимуть 75 млн доларів

Проєкти модернізації під європейський стандарт колії від кордону до Львова та Ковеля, які описані у Національній транспортній стратегії, вимагають понад 75 млн доларів інвестицій.

Про це повідомив ексзаступник міністра інфраструктури України з питань євроінтеграції Віктор Довгань, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у вівторок повідомив, що Україна почне поетапно переходити на європейську колію, щоб з’єднати українську залізницю з ЄС, спочатку йтиметься про з’єднання великих вузлів та великих міст, а потім передбачено поступове розширення по всій країні.

“Інвестиції на такий масштабний проєкт малоймовірні, адже 1 км єврошляху – 1 млн євро плюс рухомий склад. Треба робити короткі з’єднання Львів, Мукачеве, Чернівці та пересадку. Важливо взяти план дій Національної транспортної стратегії, там прописані проєкти з мультимодальними терміналами. Робити євроколію до Києва чи Одеси нереально на цьому етапі”, – прокоментував Довгань.

В опублікованому Кабміном наприкінці 2020 року Інвестиційному атласі, презентувалися дві потенційні ділянки з європейським стандартом колії 1435 мм: Скнилів-Мостиська та Ковель-Ягодин-Державний кордон. Оціночна вартість проєкту модернізації Скнилів-Мостиська становила 20,8 млн доларів, Ковель – Ягодин – Державний кордон – 54,2 млн доларів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають