9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

Ініційовано отримання статусу міжнародного для білоцерківського аеропорту

Команда підтримки реформ при Міністерстві інфраструктури України поінформувала про результати попереднього техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) по проекту відновлення злітно-посадкової смуги (ЗПС) і будівництва терміналу аеропорту в Білій Церкві з очікуваною вартістю інвестицій в EUR59 млн.

Повідомляє Національний Промисловий Портал з посиланням на wings.com.ua.

“Уже ініційовано отримання аеропортом “Біла Церква” статусу міжнародного, яке очікується в наступному році. Мінінфраструктури України забезпечує всебічну підтримку і сприяння реалізації потенціалу аеродрому Білій Церкві, що передбачено розробленою авіаційною стратегією України до 2030 року”, – повідомив радник профільного міністра Олександр Клітін.

У повідомленні також зазначено, що команда підтримки реформ вже провела переговори про розвиток аеропорту за результатами ТЕО з компаніями Finpoint, Millenium Capital, Capital Times і керівництвом аеропорту.

ТЕО для аеропорту Білій Церкві розроблено незалежними міжнародними консультантами за програмою технічної допомоги Європейської комісії для України. Згідно з оцінкою експертів проекту ASSIST, загальна вартість першочергових інвестицій відновлення злітно-посадкової смуги й будівництва терміналу складе близько EUR 59 млн. Модернізація Білоцерківського авіаційного комплексу є пілотним проектом даної програми.

Згідно з висновками AASSIST аеропорт, з огляду на близькість до індустріального парку може розвиватися як спеціалізований центр з транспортування вантажів, в тому числі транзитних, за умови розвитку мультимодальної логістичної платформи.

“Розвиток аеропорту як транспортно-логістичного хаба сприятиме впровадженню інноваційних технологій в авіаційному транспорті та розвитку Київської області, створення нових робочих місць, реалізації туристичного потенціалу та є вкрай важливим проектом для міста Біла Церква”, – наголошується в повідомленні.

ASSIST – дослідний проект, спільно фінансований Європейською комісією DG MOVE в рамках FP7 (Сьома рамкова програма Європейського ЄС). Проект ASSIST триває понад 30 місяців, починаючи з квітня 2011 року. Наукові дослідження проводяться консорціумом з шести партнерів за участю NEA (Нідерланди), TRT (Італія), ProgTrans (Швейцарія), FOMTERV (Угорщина), CNRS-LET (Франція) і Fraunhofer-ISI (Німеччина).

Останні новини:

Зараз читають