9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 22 Травня, 2022

IFC та ЄБРР консультуватимуть “Укравтодор” у перших проєктах державно-приватного партнерства

Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”), Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) 21 грудня підписали договір щодо надання консультаційних послуг щодо підготовки проєктів державно-приватного партнерства (ДПП) у дорожній сфері.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Згідно з договором, перші проєкти будуть реалізовані на двох маршрутах: Харків-Дніпро-Запоріжжя (М-29, M-04, M-18) та Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19).

“ДПП на цих маршрутах передбачає реконструкцію, поточний та капітальний ремонт доріг. Довгострокова співпраця будується за логікою так званих OPRC контрактів щодо утримання доріг, які оцінюють роботу підрядника за конкретними показниками безпеки та комфорту руху”, – повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

ДПП на маршруті Харків-Дніпро-Запоріжжя передбачає ремонт 276 км доріг. Початкові капітальні вкладення оцінюються орієнтовно в 370 млн дол. ДПП на маршруті Ягодин-Ковель-Луцьк передбачає ремонт 146 км доріг. Початкові капітальні вкладення оцінюються орієнтовно 240 млн дол.

Модель партнерства передбачає, що держава залучає приватні інвестиції у будівництво, а інвестор реалізує проєкт власним коштом. Після здавання дороги в експлуатацію інвестор отримує платежі від держави, так звану плату за доступність.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають