9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Як можуть змінитися вулиці Дніпра в найближчі кілька років (фото)

Днями в Дніпрі з’явилося нове комунальне підприємство — Школа сучасного образотворчого мистецтва і дизайну ім. Вадима Сідура. Це, свого роду, творча платформа, яка покликана допомогти молодим художникам, архітекторам і дизайнерам транслювати свої новаторські ідеї.

14 лютого в Музеї українського живопису молоді фахівці представили свої проекти на виставці «Дніпро ХХІ.0 – креативне місто». Всі вони спрямовані на модернізацію сучасного простору міста. Якісь роботи покликані поліпшити зовнішній вигляд вулиць, а інші, в цілому, навіть можуть вплинути на туристичний рівень Дніпра.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Build Portal.

З креативом у молодого покоління точно немає проблем: аквапарк, центр екстремальних видів спорту, гідропарк на окремому острові та ще дуже багато різних фантастичних ідей вмістилися в експозицію виставки. Журналісти вибрали кілька проектів і вирішили розповісти вам про них.

Реновація простору біля оперного театру

У проекті автори пропонують реконструювати суспільний майданчик для масових гулянь — побудувати там терасу, амфітеатр і кінотеатр під відкритим небом, оглядовий майданчик і виставкові площі. Сама модернізація дозволить збільшити кількість паркувальних місць і організувати громадський туалет на 30 місць. При цьому архітектори не зачіпають вже існуючий фонтан і зелену зону, тому шанувальники світломузичного фонтану гніватися не повинні. Також автори вказали, що реалізувати проект можна при мінімальних засобах з бюджету міста.

blank

Центр гірськолижного спорту в Тунельній балці

Центр розмістить кілька трас для катання на лижах — фрістайл, дитяча, «сноуборд парк» і «зелена траса». Фасад будівлі автори виконали в сучасному стилі, що повторює вигини ландшафту. Внутрішній дизайн ресторану відсилає до яких-небудь курортних місцин. Та й в цілому, дивлячись на проект, створюється відчуття, що центр знаходиться десь далеко від міського шуму і суєти.

blank

Реконструкція вулиці Гоголя

Автори проекту хочуть надати вулиці новий вигляд. Так, архітектори пропонують побудувати на Гоголя відкритий майданчик для проведення фестивалів, виступів і шоу. Крім того, фахівці пропонують озеленити вулицю, зробити доступними підходи до алеї, забезпечити пандуси, замінити покриття та організувати місце для парковання.

blank

Дизайн станції метро “Музейна”

У найближчі роки нову ділянку дніпровського метро добудують. Молоді архітектори вирішили випередити час і запропонувати свій варіант того, як повинна виглядати станція «Музейна». Як можна здогадатися з назви, станція доставить вас до кількох музеїв у центрі Дніпра, та й в цілому знаходиться в історичному районі. У зв’язку з тематикою, дизайнери запропонували оформити інтер’єр станції відповідно і занурити вас у своєрідну «машину часу». На стінах у проекті — імітація наскельного живопису, скульптури та стеля в печерному стилі.

blank

Міські меблі “Дніпро”

Комплект міських меблів автори пропонують виготовити зі штампованого листового матеріалу, що гнеться. Комплект складається з настінного світильника і двох крамничок — одна з них повинна розташовуватися на землі, а друга — кріпитися на стіну. На думку авторів проекту, такі меблі можна використовувати на платформах в метро, ​​на вокзалах, в залі очікування аеропорту, в торгових центрах і будь-яких місцях скупчення людей. Дизайнери запропонували використовувати червоний, адже він привертає увагу, але допускає переоформлення в кольори логотипу Дніпра — білий і блакитний.

blank

Реновація площі Героїв Майдану

Автори проекту запропонували системний план з реконструкції площі Героїв Майдану. Перший крок — облаштувати площу об’єктами інфраструктури: кафе, магазинами, ресторанами. На цьому ж етапі встановлять великий амфітеатр, який забезпечить місця для сидіння і відпочинку. Також на площі архітектори хочуть побудувати музей історії Дніпра з тимчасовими експозиціями. Але і це ще не все. Карусель художники запропонували знести, а на її місці відновити фонтан, який стояв там раніше з 1980-х років. У центрі площі могла б бути символічна річка, яка повинна стати символом міста. І, звичайно ж, жодна площа не обійдеться без нових дерев і ліхтарів.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають