9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Лютого, 2023

Херсонський аеропорт модернізує злітно-посадкову смугу для прийняття далекомагістральних літаків

Аеропорт Херсон замовив проєкт реконструкції злітно-посадкової смуги, який дозволить повітряній гавані приймати важкі далекомагістральні літаки типу Boeing 767-300.

19 квітня голова державного агентства інфраструктурних проєктів “Укрінфрапроект” Кирило Хомяков повідомив, що проєктно-кошторисна документація по смузі готова і подана на державну експертизу, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Роботи обійшлися в 4,7 мільйона ​​гривень. Підрядником робіт є компанія “Укравіапроект”.

Реконструкція смуги буде виконуватися в три етапи. В рамках першого відремонтують існуюче асфальтобетонне покриття на ділянці 2000 метрів.

Другий етап передбачає посилення відремонтованого покриття, розширення смуги з 42 до 45 м і заміну бетонних плит на нове асфальтобетонне покриття на ділянці у 500 метрів, що залишилася.

Під час третього етапу облаштують узбіччя смуги, щоб двигуни великих літаків не поглинали сміття та інші предмети.

blank
Водяний салют для першого рейсу Ryanair в Херсон. Фото: Dmytrij Netus

Завершення реконструкції дозволить аеропорту Херсон приймати Boeing 767-300 без обмежень по масі до двох разів на день. Зараз такі авіалайнери є у флоті авіакомпаній МАУ та Azur Air Ukraine. Залежно від компонування вони можуть вміщати до 330 пасажирів. Такі літаки авіаперевізники використовують для виконання дальніх рейсів без проміжних посадок або для польотів на близькі відстані на маршрутах з великим попитом, наприклад, в Туреччину чи Єгипет.

Раніше Кирило Хомяков заявив, що на реконструкцію смуги аеропорту Херсон буде потрібно 320 млн грн. Ці гроші передбачили в державному бюджеті 2021 року. Щоб фінансування робіт стало можливим, депутати Херсонської облради підтримали рішення про передачу смуги з власності регіону у власність держави.

blank
Херсонський аеропорт – Фото: upload.wikimedia.org

За оцінками Хомякова, в потенційній зоні охоплення аеропорту Херсон проживають 5 млн людей. Він прогнозує, що реконструкція смуги збільшить пасажиропотік цих повітряних воріт до півмільйона людей протягом наступних 3 років.

Зараз в аеропорту оновлюють світлосигнальне обладнання, яке потрібно літакам для посадки вночі та в погану погоду. Також влада веде переговори з потенційними інвесторами про ремонт аеровокзального комплексу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають