9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Громадяни яких країн проходитимуть біометричний контроль при перетині кордону України

З 1 січня громадяни близько 70 країн повинні проходити біометричний контроль на українському кордоні

Рішення про біометричний контроль для іноземних громадян на державному кордоні було прийнято на засідання РНБО у липні 2017 року. Обов’язкову фіксацію біометричних даних застосовують у відповідності до переліку 70 країн, які віднесено до категорії ризику. Крім того, громадянам Росії необхідно здійснити попередню реєстрацію поїздки

Процедура біометричного контролю проходить наступним чином: спочатку співробітники Держприкордонслужби фіксують за допомогою рідера відбитки 4 або 5 пальців правої руки громадянина, що в’їзджає в Україну або виїджає з України, після чого інформація надходить до системи обробки біометричних даних за кількома базами даних — МВС, СБУ. Через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему «Аркан» інформація надходить до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби України.

Серед країн колишнього СНД, під вимоги біометричного контролю окрім Росії потрапили Киргизстан та Таджкистан. Мапу та перелік всіх країн, які потрапили до категорії ризику можна подивитись за посиланням.

Також прикордонники здійснюють перевірку паспортних документів іноземців, в тому числі за базами Інтерполу у 126 пунктах пропуску. Вся процедура проходження кордону займає не більше двох хвилин.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають