9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Фото: У Дніпрі з’явився унікальний Центр системи управління світлофорами

У Дніпрі з’явився унікальний Центр системи управління світлофорами, який дозволить запустити першу в Україні динамічну «зелену хвилю» на дорогах

Про це повідомляє прес-служба Дніпровського міської ради. Передає Національний промисловий портал.

Розробка, яка стежить за справністю і регулює роботу світлофорів, дозволить реалізувати на одній з ключових магістралей міста – Набережній Перемоги – так звану динамічну «зелену хвилю». Це – перший такий досвід для України, хоча в багатьох європейських столицях подібні центри працюють не перший рік.

Це система-трансформер. Фактично мова йде про першому модулі, що регулює питання дорожнього руху, перш за все, роботу світлофорних комплексів. Ми адаптуємо його до «Безпечне місто» – спільній програмі з Нацполіціей з придбання відеокамер. Також один з модулів системи в майбутньому допоможе боротися з розкраданням ліфтового господарства. При наявності фінансування цей проект буде розвиватися і далі. Адже оптимізація транспортних потоків має строгий економічний і екологічний ефекти, – зазначив Борис Філатов.

Головна перевага системи – її автоматичність. Управління в Центрі працює в онлайн-режимі. Система захищена від хакерських атак. Програма моніторить технічний стан світлофорів і, в разі поломки, перемикає пристрій в аварійний режим і повідомляє про це диспетчерам. У Центрі працюють 5 операторів і один черговий – вночі. Всі вони – працівники КП «Днепродорсервіс», які пройшли додаткове навчання.

Спеціально для Дніпра проект розробили в компанії СЕА. Ця українська фірма з 25-річним досвідом роботи на ринку займається виробництвом і впровадженням сучасного та енергоефективного обладнання.

В автоматизовану систему управління дорожнім рухом увійдуть всі 180 світлофорних комплексів Дніпра. Зараз підключили вже більше половини пристроїв.

Згодом електронних регулювальників оснастять камерами, які будуть стежити за ситуацією на найбільш жвавих ділянках доріг. Це дозволить оперативно перепрограмувати світлофори в разі ДТП або снігопаду, коли є загроза автомобільного колапсу. Система зможе управляти і освітленням на пішохідних переходах, а також електронними табло, що відображають знаки та іншу інформацію для водіїв.

«Зелена хвиля» на Набережній Перемоги буде діяти при дотриманні певного швидкісного режиму. Залежно від інтенсивності трафіку, можна проїжджати світлофори на дозвільний зелений сигнал. Зараз цей режим тестують. В майбутньому динамічну «зелену хвилю» хочуть сформувати на основних магістралях міста.

У «Днепродорсервіс» підрахували: це знизить кількість необґрунтованих гальмувань і прискорень. Тому дорожнє покриття буде зношуватися не так інтенсивно, рівень загазованості прийде, а безпеку дорожнього руху підвищиться.

Останні новини:

Зараз читають