9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

Фото: Будні Херсонського морського торгового порту

 • Як працює ДП “Херсонський морський торговий порт”

  ДП “Херсонський морський торговий порт” – підприємство, яке має бути виставлено на концесійний конкурс одним з перших. Зараз тут працюють над пакуванням в біг-беги (м’які контейнери для транспортування сипучих вантажів) добрив, які приходять з Грузії та Тунісу. Біля складу стоїть безліч таких “мішків”, які кран переносить в вагон по кілька одразу.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Порти України

  У нас є установки для пакетування сипучих вантажів. Кілька років стояли законсервованими, тепер же з’явилася можливість їх задіяти, – розповідає в.о. директора ДП ХМТП Олександр Сухін

  Одна така пакувальна установка розташована в критому складі, друга зараз знаходиться на етапі модернізації. Добрива по конвеєрній стрічці потрапляють на верхню площадку, після чого ватажиться в розкритий біг-бег. Коли такий великий мішок заповнений, машина зашиває його.  Запакований біг-бег забирає навантажувач і доставляє його під кран для подальшого перевантаження у вагон та на каботажні судна – зараз вантажовідправники відправляють добрива й річкою.

  Навіть з однією машиною ми досягли показників в 400 тонн за зміну, це хороші показники. Думаю, зможемо пакувати по 600 тонн за зміну, – запевняє Сухін

  Біля іншого причалу очікують навантаження пиломатеріали. Цього року держкомпанія відновила роботу з турецькою компанією, яка вже відправляла їх звідси близько десяти років тому. Окремого вирішення наразі потребує питання фумігації деревини. В Україні немає сертифікованих препаратів, необхідних для ефективного знезараження лісових матеріалів.

  Десь неподалік, на іншому причалі – навалений металолбрухт. Директор розповідає, що зараз є два клієнта, які відправляють такий вантаж до Туреччини через порт, але бажаючих більше.

  Нерідко у Херсонському порту обробляються й великогабаритні вантажі. Так, в даний момент на першому затоні (затока на правому березі Дніпра навпроти порту) плавкран «Бригадир Ковиза» перевантажує на баржу установку для виробництва фруктози, що прибула до України з Ізраїлю.

  У цьому ж затоні знаходиться судно «Кілія» (знаходиться на балансі ДП ХМТП), яке до минулого року понад десятиріччя було у відстої. Зараз його відремонтували для подальшого використовувати в каботажі. Втім, для того, що б «Кілія» могла перевозити вантажі, їй потрібно було пройти дорогий огляд, який буде дійсним протягом лише п’яти років. Флот порту налічує три буксири, шість плавкранів, два транспортних судна та 11 барж типу ДМ з вантажопідйомністю до 1000 тонн. На таких баржах тимчасово зберігаються вантажі.

  Ми працюємо в умовах жорсткої конкуренції. У самій акваторії Херсонського порту є кілька терміналів, через які перевантажуються зернові вантажі. А наша робота ускладнюється саме тим, що державний стивидор залежить від таких факторів, від яких приватник не залежить. Наприклад, навіть якщо у нас немає достатніх обсягів роботи для всього колективу, людей необхідно утримувати, забезпечувати соцпакет, – говорить керівник компанії.

  Херсонський морський порт веде жорстку конкуренцію з сусідніми портами. Нещодавно Кабмін затвердив проект реконструкції ділянки залізниці «Долинська – Миколаїв», що підвищує пропускну здатність напряму «Знам’янка – Долинська – Миколаїв», а залізничним вагонам, щоб потрапити до Херсона необхідно спочатку пройти через сортувальну станцію в Миколаєві.

  Не зважаючи на те, що минулий рік порт закінчив, а новий розпочав з падінням перевалки, керівник ДП ХМТП зазначає, що зараз намітилася динаміка зростання вантажів. Так, в червні і липні плани з перевалки були перевищені. Втім, порт живе очікуванням комплексних змін. Зараз підготовка ХМТП до концесії, яку в порту очікують з настороженістю, знаходиться вже на завершальному етапі.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  В рамках реалізації проєкту Kyiv City Express запустять комфортабельну електричку до Бучі

  Найближчим часом за напрямком Київ — Коцюбинське — Ірпінь — Буча, в рамках проєкту Kyiv City Express, запустять додаткову комфортабельну електричку.

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  Чергова партія гелікоптерів H125 готується до відправлення українським прикордонникам

  Для Державної прикордонної служби України готується для відправлення чергова партія гелікоптерів Airbus Н125.Передає Національний...

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка"...

  «Зоря»-«Машпроект» стане основним підприємством холдингу «Морські системи»

  «ДП «Зоря»-«Машпроект» розпочинає підготовку до перетворення на господарське товариство.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  «Укроборонпром» не полишає надій добудувати другу «Мрію»

  Державний концерн "Укроборонпром" шукає закордонного інвестора для реалізації проєкту "Мрія-2".Про це гендиректор ДК...