9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Фонд держмайна виставив на приватизацію морський порт “Усть-Дунайськ”

Фонд державного майна підготував приватизацію Державного підприємства “Морський торговельний порт Усть-Дунайськ”.

Приватизаційний аукціон відбудеться 17 січня на порталі Prozorro.Продажі, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Стартова ціна становить 60 мільйонів гривень.

Майно, що виставляється на продаж, складається з трьох активів: майнового комплексу в м. Вилкове Одеської області, майнового комплексу в портопункті “Кілія” в однойменному місті та бази обслуговування спеціальних суден ліхтеровозів на острові Шабаш. Безпосередньо вантажно-розвантажувальні роботи проводяться в портопункті Кілія, який розташований на 54 км річки Дунай. Паспортні глибини біля причалу там становлять 3 м, фактичні – 1,5 м.

“До великої війни про Усть-Дунайськ майже всі забули. Основні інвестиції йшли в інші морські порти. Та цього року Усть-Дунайськ почав відігравати надважливу роль у  світовій продовольчій безпеці. Він одним із перших відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення російської армії. У нього великий потенціал для розвитку українського експорту продовольства. Для цього потрібні інвестиції, які може принести приватний бізнес”, – зазначив голова ФДМУ Рустем Умєров.

Після кількамісячної блокади, з 1 квітня порт відновив роботу, переваливши відтоді на експорт 153 000 тонн зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі, наприклад, сіль, рис. З 1 квітня порт перевалив 58 300 тонн імпортних споживчих товарів.

За січень-вересень 2022 року підприємство отримало 848 000 грн чистого прибутку. За січень-листопад воно сплатило понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають