9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Дивізіон українських патрульних катерів Island базуватиметься у порту “Південний”

Дивізіон українських патрульних катерів типу Island отримає власний пункт базування у найбільшому порту України – “Південному”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Відповідна інформація прозвучала від Командувача Військово-морських сил ЗС України контрадмірала Олексія Неїжпапи під час виступу для курсантського та викладацького складу Інституту ВМС та Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія».

Зараз у ВМС триває робота щодо створення нового пункту базування для розміщення майбутнього дивізіону патрульних катерів типу Island.

Катери розмістять біля причальної стінки в акваторії найбільшого морського торговельного порту країни – “Південний” в Одеській області.

«Це питання вже вирішено. Найближчим часом розпочнеться робота зі зведення всіх необхідних об’єктів берегової інфраструктури» — розказав контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Зазначимо, наприкінці 2019-го року для ВМС ЗС України було передано земельну ділянку розміром у 2,4 гектара в мікрорайоні 1/7 у місті Южний, яка буде використовуватися для потреб майбутнього дивізіону,

У самому порту планується розміщення плавучого причалу типу ПЖ-61У або аналога для базування патрульних катерів.

Нагадаємо, що США передадуть за програмою «Надлишкового оборонного обладнання» Військово-Морські Сили ЗС України ще три катери типу Island від Берегової охорони США до наявних «Слов’янська» та «Старобільська»

blank
Фото: Думська

Спочатку планувалось, що для Військово-морських сил Збройних сил України перші два будуть передані у 2020 році, а ще один у 2021-у.

Це будуть патрульні катери USCGC Ocracoke (WPB-1307), USCGC Washington (WPB-1331) та USCGC Kiska (WPB-1336), які раніше були в складі Берегової охорони США.

Делегація ВМС ЗС України вже оглянула ці катери наприкінці жовтня 2019 року, з висновками, що вони перебувають у гарному технічному стані.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають