9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

До 2025 року Укрзалізниця планує модернізувати і капітально відремонтувати понад дві тисячі локомотивів

Протягом найближчих 6 років АТ “Укрзалізниця” буде потрібно приблизно 51,2 мільярдів гривень для оновлення локомотивного парку. Оновлювати тяговий рухомий склад в УЗ планують як за допомогою закупівлі нових локомотивів, так і модернізуючи старі.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Про це на минулому тижні на засіданні міжфракційного об’єднання ВРУ “Розвиток сучасних ринкових відносин у сфері енергетичної, екологічної та транспортної інфраструктури для побудови успішної європейської держави” розповів член правління “Укрзалізниці” Франтішек Буреш.

За його інформацією, зараз в Україні знос електротягів складає 94,4%, тепловозів – 98,3%. Із загальної інвентарного парку локомотивів лише 190 одиниць або 5,3% молодше 25 років.

Буреш поінформував, що до 2025 року “Укрзалізницею” планується із залученням інших компаній здійснити відновлення та модернізацію 1023 локомотивів і капітальний ремонт 1049 одиниць тягового рухомого складу. Крім того, українські підприємства братимуть участь в інноваційних проєктах щодо зменшення витрат палива і впровадження енергоощадних технологій.

Франтішек Буреш зазначив, що зараз УЗ доводиться балансувати між оновленням рухомого складу, модернізацією, переобладнанням, капітальними та поточними ремонтами локомотивів.

Також він нагадав, що Стратегією розвитку “Укрзалізниці” передбачено у 2020-2021 рр. здійснити відділення функцій з експлуатації та ремонту локомотивів з подальшою передачею у відповідні бізнес-вертикалі, що дозволить централізувати управління витратами в відповідних кост-центрах. Зокрема, передбачено введення спеціалізації локомотивних депо по експлуатації й ремонту, а також їх поділ на пасажирські та вантажні з виділенням маневрових локомотивів. Така реструктуризація також є передумовою для лібералізації ринку тяги, оскільки дозволить забезпечити майбутнім приватним операторам вільний доступ до ремонтних потужностей.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають