9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Дніпро закупить в лізинг трамваї з Лейпцига

Депутати Дніпровської міської ради на позачерговій сесії, яка відбулася 25 березня 2020 року, погодили закупівлю 30 «старих» трамвайних вагонів «Tatra T4D-M» з німецького міста Лейпцига. При закупівлі буде використаний механізм фінансового лізингу.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Пасажирський транспорт.

Тридцять модернізованих трамваїв чеського виробництва обійдуться Дніпру в 35,4 мільйона гривень. Фінансувати закупівлю трамваїв на умовах лізингу буде державний «Укргазбанк». Відсоткова ставка становитиме 15,2% річних, термін лізингу – 36 місяців.

Закупівля трамваїв в лізинг передбачає, що трамвайні вагони будуть належати «Укргазбанку», у якого їх до повної виплати вартості та відсотків буде орендувати КП «Дніпровський електротранспорт».

Зауважимо, що торік Дніпро вже придбав в Лейпцигу 20 трамвайних вагонів «Tatra T4DM». За словами віцемера Дніпра Михайла Лисенка, вартість одного трамвайного вагона в Лейпцигу становила 25 тисяч євро. Після доставлення з Німеччини вагони пройшли ремонт і адаптацію візків до української колії 1520 мм. За словами директора транспортного департаменту Дніпровського міськради Ігоря Маковцева, на цей час всі трамвайні вагони, які придбані в Лейпцигу, працюють на трамвайних маршрутах міста.

Трамвайні вагони «Tatra T4D-M», які Дніпро закуповує в Лейпцигу, випущені в 1980-х роках на заводі «Татра-Сміхув», який входив до складу концерну «ЧКД-Прага». Це вузькокузовна (максимальний розмір вагона 2200 мм.) Версія відомого трамвая «Tatra T3». В Україні вагони «Tatra T4SU» з реостатно-контакторною системою управління тяговим електроприводом експлуатувалися в Вінниці, Житомирі та Львові. На даний момент такі вагони працюють з пасажирами тільки в Житомирі. У Вінниці та Львові збереглися музейні вагони «Tatra T4SU». Лейпцизькі трамваї «Tatra T4D-M1» і «Tatra T4D-M2» пройшли в 1990-х роках глибоку модернізацію із заміною реостатно-контакторної системи управління тяговим електроприводом на тиристорно-імпульсну.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають