Представники міської влади Дніпра побували в Стамбулі, де ознайомилися з ходом будівництва нових станцій метрополітену, а також рухомим складом, що працює в Стамбульському метрополітені. Зокрема, були оглянуті вагони метро виробництва китайської компанії CRRC, збирання яких виконується в Туреччині, і які можуть бути закуплені для метрополітену Дніпра в перспективі декількох років.
Про це розповів заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.
“Відвідали Стамбул для огляду будівництва станцій метро на різних етапах, які нас чекають. І також оглядаємо рухомий склад, який нам необхідний для придбання в місто Дніпро при запуску нового метрополітену, оскільки існуючі вагони вже відпрацюють на той момент, коли буде запущено метро (а це 2024 рік), свій нормативний термін”, – повідомив Лисенко.
Він зазначив, що станції будує компанія Limak, яка виступає підрядником будівництва нових станцій метро в Дніпрі.
“Оглядаємо один з найбільш ймовірних вагонів для придбання метрополітену міста Дніпро. Виробництва китайської компанії CRRC. Проводиться збірка основних вузлів і агрегатів в Туреччині. З усіх пропозицій, які ми розглядали та дивилися на сьогоднішній день, по співвідношенню ціна/якість поки це оптимальний варіант. Будемо розглядати ще інші. Але це краща пропозиція”, – заявив Лисенко.
У знятому відеоролику заступник мера Дніпра розповів, чим саме сподобався даний варіант. Він похвалив якість збірки, а також зазначив, що “корпус вагона виконаний з алюмінію, що важливо для транспорту, який буде використовуватися у вологому середовищі”, експлуатаційна швидкість поїздів – 120 км/год. У вагонах є система відеоспостереження, місця для багажу, електронні інформаційні табло, “антивантдальні” сидіння, система кондиціонування.
Втім, щодо останньої чиновник сумнівається.
“Будемо думати, чи варто брати систему кондиціонування, оскільки у нас досить прохолодно в метро”, – заявив він.
Також заступник мера Дніпра повідомив, що до закупівлі плануються вагони, які будуть вміщати до 200 пасажирів. Кожен поїзд буде мати по 5 вагонів.
“У нас за планами буде 5 складів (вагонів). Тисяча людей зможе поміститися в один склад”, – додав чиновник.
Нагадаємо, що будівництво метрополітену в Дніпрі почалося ще в 1982 році. З 1995 року в підземці працюють шість станцій замість дев’яти запланованих.
Турецька компанія Limak 13 квітня 2016 року виграла тендер на продовження будівництва метрополітену і повинна побудувати 3 станції на відрізку протяжністю 4 кілометри.
Також відзначимо, що у 2020 році компанія CRRC Тangshan виграла тендер на постачання поїздів метро для Харківського метрополітену. CRRC повинна зробити для Харкова 40 вагонів метро (8 5-вагонних потягів), поставити запчастини, допоміжні інструменти та забезпечити поїзди комплектуючими.