9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

“Держгідрографія” завершила експедицію «Чорне море-2018»

“Держгідрографія” презентувала чергові результати науково-технічної Програми

В рамках виконання програми з вивчення морського і річкового середовища в інтересах підвищення ефективності навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства та створення спільного банку цифрових океанографічних даних,  «Держгідрографія» спільно з державною установою «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України» досліджували акваторію північно-західної частини Чорного моря від морського порту Чорноморськ до Тендрівської коси.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Держгідрографії

Спеціалістами було виконано гідроакустичну зйомку для визначення характеру донного рельєфу та знаходження природних і штучних об’єктів на дні моря. Проведено  океанографічну зйомку для визначення динаміки процесів у морі, а також виміряно параметри морського середовища в найбільш важливих для мореплавання прибережних районах.

Наша мета – відновлення вітчизняної інформаційної бази гідрографічних досліджень, яку ми частково втратили після подій 2014 року. Тому наразі наші завдання – створення, утримання і подальше поповнення фонду навігаційно-гідрографічної інформації, у тому числі за рахунок інформаційного надбання НАН України та міжнародного обміну гідрографічними та океанографічними даними, а також запровадження сучасних, а саме цифрових інформаційних технологій обробки результатів досліджень, їх збереження та використання, – коментує перші результати морської експедиції керівник Держгідрографії Олександр Щипцов.

Дослідження проводилися в акваторії північно-західної частини Чорного моря на жвавих ділянках морських шляхів з використанням гідрографічного судна «О.Солодунов». Загальна протяжність маршруту експедиції – більше 160 морських миль.

Впродовж 2018 року представники державних установ «Держгідрографія» та «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України» планують проведення ще однієї спільної комплексної експедиції на ВВШ загальноєвропейського значення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають