9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

“Держгідрографія” завершила експедицію «Чорне море-2018»

 • “Держгідрографія” презентувала чергові результати науково-технічної Програми

  В рамках виконання програми з вивчення морського і річкового середовища в інтересах підвищення ефективності навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства та створення спільного банку цифрових океанографічних даних,  «Держгідрографія» спільно з державною установою «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України» досліджували акваторію північно-західної частини Чорного моря від морського порту Чорноморськ до Тендрівської коси.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Держгідрографії

  Спеціалістами було виконано гідроакустичну зйомку для визначення характеру донного рельєфу та знаходження природних і штучних об’єктів на дні моря. Проведено  океанографічну зйомку для визначення динаміки процесів у морі, а також виміряно параметри морського середовища в найбільш важливих для мореплавання прибережних районах.

  Наша мета – відновлення вітчизняної інформаційної бази гідрографічних досліджень, яку ми частково втратили після подій 2014 року. Тому наразі наші завдання – створення, утримання і подальше поповнення фонду навігаційно-гідрографічної інформації, у тому числі за рахунок інформаційного надбання НАН України та міжнародного обміну гідрографічними та океанографічними даними, а також запровадження сучасних, а саме цифрових інформаційних технологій обробки результатів досліджень, їх збереження та використання, – коментує перші результати морської експедиції керівник Держгідрографії Олександр Щипцов.

  Дослідження проводилися в акваторії північно-західної частини Чорного моря на жвавих ділянках морських шляхів з використанням гідрографічного судна «О.Солодунов». Загальна протяжність маршруту експедиції – більше 160 морських миль.

  Впродовж 2018 року представники державних установ «Держгідрографія» та «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України» планують проведення ще однієї спільної комплексної експедиції на ВВШ загальноєвропейського значення.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В рамках реалізації проєкту Kyiv City Express запустять комфортабельну електричку до Бучі

  Найближчим часом за напрямком Київ — Коцюбинське — Ірпінь — Буча, в рамках проєкту Kyiv City Express,...

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в авторському блозі на «Економічній правді» написав нинішній...

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу станцію, на будівництво якої заклад...

  Зараз читають

  Українські морпіхи отримають амфібійні можливості

  Морська піхота Військово-морських сил України отримає амфібійні можливості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  На кордоні Угорщини та України будують найбільший в Європі залізничний термінал

  В угорському місті Фенешлітке неподалік від кордону з Україною розпочалося конструювання найбільшого і найсучаснішого наземного термінала для...

  У Запорізькій області збудували біоелектростанцію

  У місті Токмак Запорізької побудували біотеплоелектростанцію «Придніпровська БіоТЕС». Станція стане майданчиком для розвитку індустріального парку на території південної промзони...

  Довгоочікувана реформа мережі наукових установ є пріоритетним завданням для НАН України

  На 2021 рік запланована реформа мережі наукових установ Національної академії наук України.Про...