9.5 C
Alba Iulia
Субота, 28 Січня, 2023

Держенергоефективності вивчає шляхи стимулювання розвитку інфраструктури зарядних станцій для електромобілів

За підсумками III Міжнародної виставки «Plug-in Ukraine», яка відбулася на початку березня у Києві та засвідчила чималий попит українців на електрокари, Держенергоефективності разом із виробниками електрозарядних станцій ініціювало обговорення актуальних питань розвитку ринку електромобілів та необхідної для цього інфраструктури.

Статистика свідчить про позитивну динаміку збільшення кількості екологічних видів автомобілів у країні. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

За даними МВС України, за перші два місяці 2018 року в Україні зареєстровано вдвічі більше електромобілів порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Крім цього, відповідно до цілей Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року у транспортному секторі необхідно досягти близько 100 тисяч зареєстрованих електромобілів у 2020 році, – нагадав С.Савчук.

Все це означає, що для виробників електрозарядних станцій відкривається значний ринок для роботи.

Водночас, учасники наради розглянули питання, які наразі хвилюють цей бізнес, зокрема:

  • Сприяння місцевої влади у встановленні зарядних станцій на міських паркувальних місцях;
  • Виділення забудовниками місць для зарядних станцій у житлових кварталах;
  • Можливості надання ОСББ пільгових кредитів на придбання електрозарядних станцій.

Представники компаній також запевнили у тому, що для повноцінного масштабного розвитку електрозарядної інфраструктури необхідна підтримка місцевої влади. Міста отримають від цього чимало переваг. Наприклад, наявність розгалуженої мережі зарядних пристроїв дозволить запровадити так званий «car sharing» на електромобілях. Цей напрям  набирає популярності в європейських країнах.

Сторони домовилися визначити та опрацювати найефективніші шляхи розвитку вітчизняної електрозарядної інфраструктури за участю Мінінфраструктури, представників бізнесу та громадськості.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають