9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Будівництво нової смуги одеського аеропорту підходить до завершення (фото)

Будівництво нової злітно-посадкової смуги одеського аеропорту наближається до кінця: об’єкт готовий на 98%.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Думську.

Завершення всіх робіт, в тому числі по новому перонному комплексу, очікується до кінця червня, розповів міністр інфраструктури України Владислав Криклій, який сьогодні відвідав повітряні ворота Одеси.

Введення в експлуатацію нової ВПС дозволить аеропорту приймати без обмежень більш «важкі» літаки, ніж зараз, — наприклад, «Боїнг» 737-900 і 767.

У перспективі стане можливою і посадка 777-х. Це трапиться після завершення четвертого етапу реконструкції аеродромного комплексу, який стартує у 2022 році. Злітно-посадкову смугу продовжать до 3200 метрів (в південному напрямку, курс 340).

Вже зараз встановлено нове радіотехнічне обладнання посадки по категорії IIIА (курс 340), яке дозволить сідати літакам всіх типів в туманну погоду.

Нагадаємо, первісна кошторисна вартість проєкту «Реконструкція та будівництво аеродромного комплексу «Міжнародний аеропорт Одеса», розроблена інститутом «Украеропроект» від 2013 року становила 1 мільярд 680 млн гривень. Роботи стартували в листопаді 2017 року. Тоді прем’єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що будівництво ЗПС триватиме 30 місяців. Цікаво, що цей термін закінчується через 5 днів – 20 травня 2020 року. Таким чином можна сказати, що тодішня критика Прем’єр-міністра щодо розбудови Одеського аеропорту була помилковою.

На 14 травня 2020 року загальна вартість виконаних робіт склала 2 мільярди 231 мільйон гривень, залишок суми, близько 600 мільйонів гривень, буде переведений після завершення будівництва другої черги. Нову злітно-посадкову смугу візьме на обслуговування комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Одеса».

Міністра Криклія запитали, коли в країні відновлять хоча б внутрішнє авіасполучення. Він відповів, що все залежить від рекомендацій МОЗ, але в будь-якому випадку це відбудеться не раніше кінця червня. Що стосується міжнародних перельотів, то вони відновляться не раніше серпня.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають