9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Бескидський тунель офіційно введено в експлуатацію

На Закарпатті на перегоні Бескид – Скотарське відкрили новий Бескидський залізничний тунель, будівництво якого розпочалось у 2013 році, повідомляє Українська Правда

Президент Петро Порошенко, який був присутній на церемонії відкриття, написав у Facebook, що завдяки цьому проекту Україна стане ближчою до Європейського Союзу, а ЄС – до України.

“Адже він – частина міжнародного транспортного коридору, який прямує територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та далі на схід. Тут проходить до 40% наших транзитних вантажів у напрямку Західної і Центральної Європи”, – написав голова держави.

Плани на його будівництво були ще у 1998 році, але його вдалося збудувати тільки за останні 4 роки. Кошторис будівництва тунелю оцінюється у майже три мільярди гривень.

Бескидський тунель – другий за довжиною залізничний тунель в Україні. Він знаходиться між станціями Бескид і Скотарське в Карпатах і входить до п’ятого пан’європейського транспортного коридору (Італія – Словенія – Угорщина – Словаччина – Україна – Росія. Новий двошляховий тунель має довжину 1765 метрів, ширину 10,5 метра, висоту 8,5 метра і пролягає на максимальній глибині 180 метрів від поверхні Бескидського хребта.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають