9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Аналог метро для Одеси відкриють вже цьогоріч

Довжина берегової лінії Одеси складає близько 30 км, тож напрям “Північ – Південь” є дуже популярним серед містян. Саме за такою трасою планувалось будівництво повноцінного метрополітену. Однак, досі немає жодного прямого маршруту громадського транспорту, який би з’єднував усе місто.

З 1910 року в місті функціонує електричний трамвай. Довжина його ліній на сьогодні складає 313 км. Однак, безпересадковий зв’язок між маршрутами північної й південної частини міста наразі відсутній. Для того щоб пасажирам трамваю потрапити з північної частини міста в центр необхідно зробити обов’язкову пересадку біля Пересипського мосту. Ще за радянських часів прямий маршрут був неможливим у зв’язку з функціонуванням під’їзних залізничних колій вздовж мосту. Навіть після їх закриття прямий трамвайний маршрут так і не відкрили, пояснюючи необхідністю реконструкції трамвайної розв’язки під Пересипським мостом.

Ситуація змінилася лише у 2017 році. Тоді управлінням дорожнього господарства міськради було виконано реконструкцію трамвайної розв’язки під Пересипським мостом. При цьому службову одноколійну лінію, яка дозволяла рух трамваїв в реверсивному режимі від Херсонського скверу (з Балковської) на Пересип, перебудували в повноцінний рейковий «трикутник».

Повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на traffic.od.ua.

Як розповів директор КП «Одесміськелектротранс» Дмитро Жеман, технічно вже все готово до запуску маршруту трамвая «Північ – Південь» від вул. Паустовського до Люстдорфа.

За словами Жемана, трамвайний маршрут «Північ – Південь» на першому етапі не буде швидкісним (магістральними), через те, що на ділянці по вулицях Софіївський та Преображенській трамвайні колії знаходяться на суміщеному полотні, тобто рух трамвая сильно залежить від автомобілів. Справа залишилася за суто бюрократичним моментом – необхідно офіційно прийняти та ввести в експлуатацію раніше побудовану ділянку трамвайної колії довжиною в кілька десятків метрів – від спуску Маринеско під Пересипський міст.

blank
Схема руху швидкісного трамваю в Одесі

Зі слів директора департаменту економічного розвитку Одеської міської ради Сергія Тетюхіна, для реалізації першого етапу проекту магістрального трамвайного маршруту «Північ – Південь» закуплять 16 багатосекційних трамваїв довжиною не менше 28 метрів, а також 21 трамвай довжиною до 21 метра.

Другий етап реконструкції трамвайної інфраструктури магістрального маршруту передбачає реконструкцію тягових електропідстанцій трамвая, а також заміну зношених кабельних ліній і контактних мереж. Крім того, проведуть заміну трамвайних шляхів довгою 13 кілометрів на ділянці від Пересипу до вулиці Паустовського. При влаштуванні шляху врахують можливість використання важких багатосекційних трамвайних вагонів. Фінансувати це будуть коштом кредиту Європейського інвестиційного банку.

У «Одесміськелектротранс» кажуть, що навіть звичайний, а не швидкісний трамвайний маршрут «Північ – Південь» буде популярний серед пасажирів, через те, що  заплативши за одну поїздку в трамваї людина зможе проїхати з одного кінця міста в інший порівняно швидко і без пересадок. І це при тому, що використовуватися, на перших порах, будуть ті вагони, які є зараз.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають