9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Січня, 2021

Аналог метро для Одеси відкриють вже цьогоріч

 • Довжина берегової лінії Одеси складає близько 30 км, тож напрям “Північ – Південь” є дуже популярним серед містян. Саме за такою трасою планувалось будівництво повноцінного метрополітену. Однак, досі немає жодного прямого маршруту громадського транспорту, який би з’єднував усе місто.

  З 1910 року в місті функціонує електричний трамвай. Довжина його ліній на сьогодні складає 313 км. Однак, безпересадковий зв’язок між маршрутами північної й південної частини міста наразі відсутній. Для того щоб пасажирам трамваю потрапити з північної частини міста в центр необхідно зробити обов’язкову пересадку біля Пересипського мосту. Ще за радянських часів прямий маршрут був неможливим у зв’язку з функціонуванням під’їзних залізничних колій вздовж мосту. Навіть після їх закриття прямий трамвайний маршрут так і не відкрили, пояснюючи необхідністю реконструкції трамвайної розв’язки під Пересипським мостом.

  Ситуація змінилася лише у 2017 році. Тоді управлінням дорожнього господарства міськради було виконано реконструкцію трамвайної розв’язки під Пересипським мостом. При цьому службову одноколійну лінію, яка дозволяла рух трамваїв в реверсивному режимі від Херсонського скверу (з Балковської) на Пересип, перебудували в повноцінний рейковий «трикутник».

  Повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на traffic.od.ua.

  Як розповів директор КП «Одесміськелектротранс» Дмитро Жеман, технічно вже все готово до запуску маршруту трамвая «Північ – Південь» від вул. Паустовського до Люстдорфа.

  За словами Жемана, трамвайний маршрут «Північ – Південь» на першому етапі не буде швидкісним (магістральними), через те, що на ділянці по вулицях Софіївський та Преображенській трамвайні колії знаходяться на суміщеному полотні, тобто рух трамвая сильно залежить від автомобілів. Справа залишилася за суто бюрократичним моментом – необхідно офіційно прийняти та ввести в експлуатацію раніше побудовану ділянку трамвайної колії довжиною в кілька десятків метрів – від спуску Маринеско під Пересипський міст.

  Схема руху швидкісного трамваю в Одесі

  Зі слів директора департаменту економічного розвитку Одеської міської ради Сергія Тетюхіна, для реалізації першого етапу проекту магістрального трамвайного маршруту «Північ – Південь» закуплять 16 багатосекційних трамваїв довжиною не менше 28 метрів, а також 21 трамвай довжиною до 21 метра.

  Другий етап реконструкції трамвайної інфраструктури магістрального маршруту передбачає реконструкцію тягових електропідстанцій трамвая, а також заміну зношених кабельних ліній і контактних мереж. Крім того, проведуть заміну трамвайних шляхів довгою 13 кілометрів на ділянці від Пересипу до вулиці Паустовського. При влаштуванні шляху врахують можливість використання важких багатосекційних трамвайних вагонів. Фінансувати це будуть коштом кредиту Європейського інвестиційного банку.

  У «Одесміськелектротранс» кажуть, що навіть звичайний, а не швидкісний трамвайний маршрут «Північ – Південь» буде популярний серед пасажирів, через те, що  заплативши за одну поїздку в трамваї людина зможе проїхати з одного кінця міста в інший порівняно швидко і без пересадок. І це при тому, що використовуватися, на перших порах, будуть ті вагони, які є зараз.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач з українською силовою установкою

  Очільник турецької оборонної компанії Baykar Makina Сельджук Байрактар оголосив, що його компанія почала інтенсивні роботи по розробці безпілотного винищувача MIUS.

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною обладнання. Роботи проводяться в рамках...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює одеський завод Telecard – єдине...

  Завод «Океан» відремонтує великий гідрографічний катер «А. Лисенко»

  Суднобудівний завод «Океан» прийняв на ремонт великий гідрографічний катер «А. Лисенко».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Аеропракт” виготовив тисячний літак А-22

  Український виробник надлегких літаків — підприємство Aeroprakt — продало тисячний екземпляр своєї найпопулярнішої моделі А-22.Про це повідомив авіаконструктор...

  Зараз читають

  Термінали ТІС торік перевалили 36,6 мільйона тонн вантажів

  За підсумками 2020 року терміналами ТІС в порту Південний було оброблено 36,6 мільйона тонн вантажів.

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.

  На закупівлю нових тролейбусів Хмельницький витратить майже два мільярди гривень

  У Хмельницькому на розвиток міського тролейбусного парку наступні п’ять років витратять майже два мільярди гривень.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження...