9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 20 Лютого, 2024

АМПУ і Світовий банк приступили до роботи з актуалізації Стратегії розвитку морських портів до 2038 року

Адміністрація морських портів України (АМПУ) спільно з експертами Світового банку розпочала роботу над актуалізацією Стратегії розвитку морських портів до 2038 року. Делегація фінансового інституту вже проводить серію зустрічей з міністерствами і підприємствами галузі, відвідує найбільші порти для обговорення співпраці і надання технічної допомоги в рамках спільної роботи над Стратегією.

«Мета документу цілком зрозуміла й логічна — це чітка фіксація наших намірів щодо розвитку портової сфери України і посилення її місця і ролі серед конкурентів. Це закономірний крок у нашій роботі з реформування портової галузі, в тому числі з переходу на сучасні і всесвітньо визнані системи управління портами»,— заявив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Документ передбачатиме зміну моделі управління портами, зокрема, застосування принципів моделі land lord, закріплення спеціалізації портів; впровадження нових механізмів залучення інвестицій в портову галузь. Крім того, будуть переглянуті плани розвитку інфраструктури кожного порту (днопоглиблення, модернізація залізниць, причалів) на основі аналізу поточних і потенційних вантажопотоків з урахуванням нових аспектів політики розрахунку портових зборів. Таким чином, новий комплексний документ дозволить повністю реалізувати потенціал України в морському секторі.

«Залучення фахівців світового рівня до розробки нової стратегії морських портів дозволить створити якісний і глобальний документ. Зазначу, що надання технічної допомоги від Міжнародного банку є донорським проектом. Через два місяці плануємо представити перший драфт стратегії на обговорення»,— додав Райвіс Вецкаганс.

Оновлена Стратегія розвитку морських портів до 2038 року в рамках середньострокової перспективи корелюватиметься з Національною транспортною стратегією України до 2030 року.

До роботи над стратегічним документом також залучені фахівці портового бізнесу, науковці та міжнародні експерти; це постійна практика АМПУ. До подачі драфта стратегії для затвердження Міністерством інфраструктури, його обговорять з представниками галузі та громадськістю.

Нагадаємо, раніше АМПУ представила План пріоритетних дій на 2017 рік. Адміністрація оголосила про реалізацію масштабних проектів, спрямованих на створення, реконструкцію портової інфраструктури в короткостроковій перспективі. Ряд з них, а саме днопоглиблення в порту «Южний», реконструкція хвилому в Одеському порту, знаходяться в активній стадії.

Останні новини:

Зараз читають