9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Аеропорт Ужгород хочуть розвивати спільно зі Словаччиною для доставки вантажів з Китаю та Кореї в ЄС

Аеропорт Ужгород пропонують розвивати як вантажний хаб, де будуть оброблятися вантажі, що перевозять авіацією з Азії в країни Євросоюзу. При цьому, вантажні термінали можуть бути розташовані як на українській території, так і на стороні Словаччини.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав Едуард Маляр, директор департаменту інфраструктури та житлово-комунального господарства Закарпатської облдержадміністрації.

За його словами, ОДА отримувала пропозиції від іноземних компаній, що стосуються можливості реалізації проектів реконструкції комплексу споруд аеропорту Ужгород, реконструкції та подовження ЗПС аеропорту до 3500 метрів, будівництва логістичного центру, а також залучення авіакомпаній, що працюють на ринку чартерних і вантажних авіаційних перевезень, для забезпечення повної завантаженості аеропорту.

“Пропозиції спрямовані на поглиблення євроінтеграційних процесів, реалізацію спільних проектів між Україною та Словацькою Республікою, які передбачатимуть спільне використання цілісного майнового комплексу Міжнародний аеропорт “Ужгород”, який за рахунок розвитку злітно-посадкової смуги, терміналів як на території України, так і території Словацької Республіки, буде обслуговувати як пасажирські так і вантажні перевезення, в тому числі транспортування вантажів з Китаю та Південної Кореї в Європу”, – уточнив чиновник.

Едуард Маляр каже, що зацікавленість інвесторів, які проводили незалежну оцінку цілісного майнового комплексу аеропорту, ґрунтувалася на проведених попередніх переговорах з азіатськими перевізниками та європейськими трейдерами по організації нового маршруту. При цьому він зазначив, що про розвиток вантажного термінала в аеропорту Ужгород можна буде говорити після відновлення регулярного авіасполучення.

Нагадаємо, що у 2017 і 2018 роках аеропорт Ужгород не приймав регулярних рейсів, оскільки ще 16 червня 2016 року минув термін дії міжурядової угоди між Україною і Словаччиною про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху та експлуатацію аеропорту Ужгород (аеропорт Ужгород розташований в безпосередній близькості до словацького кордону — для зльоту і посадки в Ужгороді літаки повинні заходити в повітряний простір Словаччини).

В середині грудня 2018 року державне підприємство обслуговування повітряного руху України “Украерорух” отримало сертифікат відповідності нормам Європейського Союзу. Сертифікат EASA засвідчує відповідність “Украероруху” нормам ЄС і є підставою для отримання прав зі словацького боку для надання послуг з обслуговування повітряного руху в частині повітряного простору Словаччини, які необхідні для маневрування повітряних суден, які будуть виконувати операції на аеродромі Ужгород за правилами польотів за приладами.

У зв’язку з отриманням сертифікату, рейс Ужгород-Київ планували відновити ще до кінця минулого року. Але цього, як відомо, не сталося.

За підсумками 2018 року аеропорт обслужив 250 пасажирів нерегулярних рейсів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають