9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 27 Червня, 2022

Аеропорт Ужгород хоче взяти в концесію словацька компанія і запустити рейси в Братиславу Київ та Відень

Словацька компанія Vedecko-vyskumna, A.C. цікавиться питанням концесії аеропорту Ужгород.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ЦТС.

Першим рейсом може стати Братислава-Ужгород-Київ.

Про це повідомив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль.

Він вже провів зустріч з потенційними концесіонерами, яких, за його словами, привів на Закарпатті колишній нардеп Сергій Мошак.

В ході зустрічі голова ОДА нагадав, що після закінчення відповідної міждержавної угоди між Україною та Словаччиною аеропорт обслуговує повітряні судна тільки в режимі прямої видимості. Оскільки встановлене в Ужгороді обладнання “Украероруху” застаріле і не відповідає вимогам ЄС, надій на повторне підписання міждержавної угоди між Україною та Словаччиною практично немає. Тому найбільш оперативний запуск повноцінної роботи аеропорту можливий в разі взяття його в концесію компанією з країни ЄС, каже Москаль. Єдина умова Закарпатської ОДА та облради для концесіонерів, в разі успішного вирішення питання, – це відновлення регулярного авіасполучення між Ужгородом та Києвом.

“Якщо проект вдасться реалізувати, то на початковому етапі ми готові запустити щотижня три рейси Братислава-Ужгород Київ”, – зазначив президент Vedecko-vyskumna, A.C. Роберт Спішак. – А в подальшому введемо авіасполучення Ужгорода з Будапештом, Віднем, Прагою, а також курортами Туреччини, які дуже популярні в період відпусток”.

В результаті була досягнута домовленість, що словацька компанія за свій рахунок проведе незалежну експертизу аеропорту Ужгород, щоб об’єктивно оцінити його технічний стан і балансову вартість, після чого направить лист до Закарпатської обласної ради з проханням надати аеропорт в концесію (при цьому віддавати в концесію злітно посадкову смугу не можна, нагадує Москаль). Остаточне рішення буде приймати більшість депутатського корпусу обласної ради.

 

АвторЦТС

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають