9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 30 Листопада, 2021

Аеропорт Київ розраховує збільшити пасажиропотік до півтора мільйона осіб

Міжнародний аеропорт Київ ім. Ігоря Сікорського, пасажиропотік якого у 2020 році впав у 3,7 раза – до 704,5 тисячі осіб, сподівається в поточному році збільшити його більш ніж удвічі – приблизно до 1,5 млн осіб.

Про це повідомив голова ради директорів Денис Костржевський, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Він зазначив, що основним фактором, який перешкоджає росту пасажиропотоку в аеропорту залишаються обмеження, що введені Євросоюзом для українців.

“Питання – чи будуть пускати українців”, – прокоментував Костржевський недавні заяви ЄС про введення так званих паспортів вакцинації.

Він додав, що негативно вплине і заборона на польоти в Білорусь, які давали аеропорту близько 10% пасажиропотоку.

Водночас глава ради директорів вказав на значний відкладений попит, на якому і будується прогноз такого значного зростання пасажиропотоку в разі зняття або навіть ослаблення обмежень на подорожі.

Костржевський уточнив, що в травні аеропорт Київ вийшов на пасажиропотік близько 70 тисяч пасажирів, що складає близько 25-30% його потужностей.

Він нагадав, що піковим для аеропорту був 2018 рік, коли він обслужив понад 2,8 млн пасажирів при максимальній потужності близько 3,5 млн.

“Через локдаун потужності аеропорту працюють всього на 25-30%, але ми зберегли всі робочі місця і продовжуємо інвестувати в проєкт. Ми віримо, що кордони незабаром відкриються, а пасажиропотік відновиться”, – зазначив мажоритарний співвласник аеропорту Василь Хмельницький на своїй Facebook сторінці.

За його словами, за 10 років інвестиції в розвиток інфраструктури перевищили 90 млн доларів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають