9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Фото: Нібулон продемонстрував роботу унікального днопоглиблювального судна на Дніпрі

Лідер аграрного ринку України, провідне суднобудівне підприємство і власник найбільшого сучасного приватного вантажного флоту країни компанія «НІБУЛОН» провела в реальних умовах експериментальні роботи з поглиблення скелястого дна на одному з порогів Дніпра в районі м. Кам’янське Дніпропетровської області.

Роботи на «Дніпродзержинських воротах» проводили за допомогою судна «Миколаївець», побудованого компанією на власному суднобудівно-судноремонтному заводі. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

За словами генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН», Героя України Олексія Вадатурського, судновий хід у районі Кам’янського – один з найбільш складних і небезпечних для судноплавства через скелясті породи на дні річки. За радянських часів їх підривали динамітом, однак сьогодні такий спосіб днопоглиблення неможливий – на березі знаходиться меткомбінат, інші складні виробництва, сховища і дамби. Вибухи можуть створити аварійні ситуації на виробництвах, вивести із ладу технологічні лінії. Крім того, вони негативно впливають на екологію, зокрема на фауну акваторії.

Україна взяла на себе зобов’язання перед Європейським Союзом щодо підтримання глибини суднового ходу по водному шляху Е40 від гирла Дніпра до Києва на рівні 3,65 м. Сьогодні глибина становить 3,2 м, зокрема й через скелясті породи на дні в районі від Кременчука до Запоріжжя, де таких «воріт» різної глибини близько 14, – зазначає заступник голови держпідприємства «Укрводшлях» Євген Бачев.

Це ДП відповідає за підтримання робочих глибин суднового ходу на ключових річках країни.

За словами О. Вадатурського, через неналежну глибину «НІБУЛОН» та інші компанії – судновласники і вантажоперевізники – змушені нехтувати тоннажними можливостями власних суден.

Наші судна на 4 тисячі тонн недовантажені приблизно на 30%, а це суттєві збитки під час перевезень униз та вверх річкою, подорожчання фрахту. А повністю судна завантажуються тільки нижче всіх порогів, за Запоріжжям, звідки йдуть у сторону Чорного моря, – зазначив О. Вадатурський.

Вибір акваторії Кам’янського для цих цілей – символічний. По-перше, це найнебезпечніше місце на річці – тут не лише скелясте дно, а й поворот суднового ходу. По-друге, саме тут 10 років тому, в 2007 році, отримавши пробоїну, сів на мілину знесений течією круїзний лайнер «Принцеса Дніпра» з більше ніж 200-ми німецькими пасажирами на борту.

Це унікальна подія, унікальна тому, що перше в Україні судно, побудоване з українського металу, розроблене українськими конструкторами, на якому працюють українці, проводить унікальні роботи, які ніколи раніше не проводилися на Дніпрі. Ми говоримо: не потрібно шукати іноземні компанії, китайців, бельгійців, нідерландців та інших. Ми, українці, здатні зробити це самостійно, – підкреслив О. Вадатурський.

За оцінками О. Вадатурського, проведення днопоглиблювальних робіт уже в найближчі кілька років дозволить збільшити вантажоперевезення Дніпром: із сьогоднішніх 3–4 млн т до 10–15 млн т на рік, а в середньостроковій перспективі – разом з активізацією розвитку економіки і міждержавних перевезень – повернутися на кращі показники радянського періоду, коли річкою перевозили до 60 млн т вантажів на рік.

Але в Уряді поки сприймають саму ідею проведення скельного днопоглиблення без особливого ентузіазму. На відміну від виконавчої влади в Україні, уряди інших держав жваво цікавляться можливістю використовувати унікальний досвід і можливості «НІБУЛОНа» для вирішення аналогічних проблем на власних внутрішніх річках. Зокрема, запити про роботу «Миколаївця» вже звучали в урядах Білорусі, Туреччини, Єгипту.

Останні новини:

Зараз читають