9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 5 Грудня, 2022

Фото: На Волині будують перший бурштиновий завод

На Волині, в селі Прилісне, на базі неробочого консервного заводу почали будувати завод з перероблення бурштину.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на «Волинь24».

Чесно кажучи, я сам дізнався із засобів масової інформації після чергової наради в голови обласної ради, що на території сільської ради має бути завод з переробки бурштину, – відразу ж зізнається у телефонній розмові голова Прилісненської сільської ради Ігор Терещенко.

Півтора роки тому у напівзруйнованого заводу на території села з’явился нові господарі – київські підприємці.

Про них сільський голова відгукується позитивно. Якщо від попереднього власника, білоруса, п’ять років не могли вибити гроші за оренду землі, то нинішні хазяї одразу ж заплатили за цілий рік наперед.

Привели територію до нормального благоустрою, зробили огорожу, – розповідає Ігор Терещенко.

Він також додав, що наразі завод не працює.

Якщо дійсно цей завод функціонуватиме і він дійсно буде займатися переробкою бурштину, ми з їхніх податків з Прилісного зробимо Лас-Вегас. Я нічого не маю проти, – жартує Ігор Терещенко.

Тим не менше, сільська рада вже навіть домовилася з київськими інвесторами про продаж ділянки під заводом, площа якої три гектари, за 984 тисячі гривень. Майже 25 % вони сплатили вже й наразі йде підготовка над документами для отримання всієї суми.

Наразі вся територія майбутнього заводу огорожена подвійним парканом. На території заводу розташовані три будівлі: новозбудована двоповерхова сторожка, будівля цеху та це одна цегляна будівля.

Він може працювати хоч із сьогоднішнього дня, – так охарактеризував готовність заводу в Прилісному заступник директора КП «Волиньприродресурс».

Посадовець запевняє, що всередині цеху вже все готово до роботи, а відсутність вікон техніці не загрожує. Її, мовляв, захищає дах.

Найголовніше – це збагачувальна лінія, яка знаходиться всередині. До неї підведено замкнутий контур з промивки ґрунту. Всередині знаходяться резервуари, форсунки, лінії зі збагачення…, – розповідає він.

На території планують виконати деякі оздоблювальні роботи, встановити вікна й зовнішнє освітлення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають