9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

Завод з переробки відходів на біогаз побудують на Вінниччині

На Вінниччині у Гайсинському районі на території Теплицької територіальної громади за 1-5-2 роки запустять в експлуатацію завод, який перероблятиме відходи на біогаз.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AgroPolit.com.

Повідомляється, що місяць тому вже зареєстрували підприємство ТОВ «Теплицький завод з переробки відходів». Будуватиме та експлуатуватиме завод ТОВ «Німецько-Українське Підприємство «Браун Індастріал Технолоджі (БІТ)» спільно із місцевим комунальним підприємством «Житлокомунсервіс- Т».

У будівництво заводу інвестор вкладає 140 мільйонів гривень. Ще 60 мільйонів гривень — частка комунального підприємства.

Працюватиме завод за передовою технологією в галузі переробки відходів і альтернативної відновлюваної енергетики. Це дасть можливість переробляти відходи майже повністю. Інертні залишки, які підлягатимуть поховання, становитимуть лише 2-8%.

Відходи, які підлягають вторинній переробці, сортуватимуть та реалізовуватимуть за ринковими цінами. Тверді органічні побутові відходи, що розкладаються, використовуватимуть для виробництва біогазу. Залишок від процесу переробки органічних відходів органічне добриво біогумус використовуватимуть в аграрному секторі, реалізовуватимуть на внутрішньому ринку та на експорт. Полімерні відходи, які не сортують, також перероблятимуть. Використовуватимуть для цього термоліз, розпад хімічних сполук під впливом температур. Отримуватимуть при цьому так званий піролізний віск. Фактично це пічне паливо, яке можна використовувати для котелень. В нас є можливість експортувати це пічне паливо на нафтопереробні заводи Європи, але, виходячи з вартості енергоносіїв, більшість громад сьогодні виявляють бажання переобладнати свої котельні і використовувати таке пічне паливо. Всі технології, які ми використовуємо, сертифіковані Європейським Союзом. У Європі збудовано дуже багато таких заводів. Модель, яку ми пропонуємо, повністю відпрацьована у Європі», — повідомив заступник директора ТОВ «Німецько-Українське Підприємство «БІТ» Володимир Ткачук.

Будівництво нового заводу може сприяти вирішенню частини екологічних проблем громад.

За словами Володимира Ткачука, підприємство перероблятиме тверді побутові відходи. Крім того, завод може використовувати як сировину рештки садово-паркових культур, мулові залишки стічних вод після очищення води водоканалами, а також пожнивні залишки аграрної діяльності.

Вироблятиме завод електричну і теплову енергію. Тож, інвестор пропонує створити поряд із заводом тепличне господарство, сушки для аграрної продукції, сушку для деревини, в тому числі, для твердих порід дерев.

Наша компанія пропонує проінвестувати в будівництво такого заводу 70%, 30% — залишаємо для участі в інвестиційному проєкті громадам. Громада через своє комунальне підприємство входить в склад засновників. Громада володіє 30 % статутного капіталу заводу, а відповідно і 30% доходів від виробництва також йде громаді. Крім того, це і створення робочих місць», — зазначив Володимир Ткачук.

Подібні підприємства вже зареєстровані на Рівненщині та Херсонщині. Ведуться переговори також і в інших українських містах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають