9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Зариблення водойм: На Вінничині у Південний Буг випустили понад 4,5 тонни мальків

Біля півострову «Бригантина»  до водойми випустили понад 4,5 тонни мальків.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

На сьогоднішній день Вінницька область є лідером по кількості укладених договорів оренди водних об’єктів та тримає лідерство по кількості вирощеної товарної риби, – зазначив голова Держрибагентства Ярослав Бєлов,-  тож такі результати не можуть залишатись непоміченими з боку держави. Надзвичайно приємно,коли обласна влада робить щось важливе для регіону, а держава до цього долучається.

За словами голови Держрибагентства, риба до Вінниці надійшла із  рибовідтворювального комплексу, що у Херсонській області. Вартість «живого вантажу» становить приблизно 300 тис. грн. державних коштів.

До річки випустили мальків коропа, щуки, товстолоба та білого амура. Це перше масштабне зариблення річки Південний Буг  в межах міста за  останні сто років.

Контроль за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів та їх збереженням буде здійснювати Вінницький рибоохоронний патруль.

Варто зазначити, що  метою зариблення природних водойм рослиноїдними видами риб є знищення синьо-зеленої водорості. Риби-меліоратори допомагають контролювати заростання водойм, розвиток небажаних організмів, а також боротися з цвітінням води.

По завершенню періоду  нересту у 2019-му році на річці  Південний Буг знову працюватиме земснаряд, який очищує водну артерію від мулу. Крім того,  як повідомив журналістам Вінницький міський голова Сергій Моргунов, в наступному році планується придбати для міста ще один земснаряд, вдвічі потужніший, та баржу – для поліпшення ефективності цієї роботи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають