9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

З Києва до Румунії на утилізацію відправлять 70 тонн батарейок

КП Київкомунсервіс відправить 70 тонн батарейок на румунський завод GreenWEEE. Підприємство для утилізації було обрано за результатом тендеру. Використані батарейки весь цей час зберігалося на складі “Київкомунсервісу” і лише тепер було знайдено місце для їх переробки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на сторінку організації “Батарейки, здавайтеся”. 

Збір батарейок “Київкомунсервісом” розпочався 5 років тому за власної ініціативи. Для цього роздавали людям картонні коробочки для під’їздів, встановили помаранчеві баки на вулицях. Переробку батарейок «Київкомунсервіс» оплатить власноруч із прибутків підприємства. Втім, проблему утилізації використаних батарейок це остаточно не вирішить, адже кияни купують набагато більше батарейок, аніж утилізують.

В той час, як за 5 років киянам разом з «Київкомунсервіс» вдалося зібрати 70 тонн батарейок, в цей самий час кияни купили приблизно 1625 тонн нових батарейок, у 23 рази більше, – розповідають активісти.

Директор комунального підприємства «Київкомунсервіс» Максим Ляшкевич розповів, що тендер на обрання компанії-підрядника було проведено в системі ProZorro. Переможцем обране підприємство ТОВ «Екологічні інвестиції», що забезпечить транспортування батарейок і їхню переробку на румунському заводі GreenWEEE, що знаходиться поблизу міста Бузау. Завод має майже 9-річний досвід переробки акумуляторів.

Активісти та комунальні служби закликають киян і надалі активно користуватися контейнерами для небезпечних відходів, де можна залишити батарейки, люмінесцентні лампи та термометри. Також просять оперативно повідомляти на сторінку в Фейсбук або за телефонами на сайті kks.kiev.ua, якщо раптом буде зафіксовано пошкоджені контейнери чи контейнери із невідповідним вмістом.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають