9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

ЄБРР розробив проект сміттєпереробного заводу для Івано-Фракнівської області

Європейський банк реконструкції і розвитку розробив для Івано-Франківської області проект сміттєпереробного заводу.

Про це стало відомо на нараді за участю заступника голови облдержадміністрації Ярослава ПАРАНЮК, представників ЄБРР та датської компанії “Ramboll”. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ABCnews.

Документ свідчить, що територія Прикарпаття буде розділена на три кластери: північний, центральний і південний, кожен з яких буде акумулювати до 50 тис тонн сміття на рік і мати об’єкт для переробки або утилізації твердих побутових відходів. Проект також передбачає функціонування в області п’яти сміттєперевантажувальних станцій. За словами експертів, будуть будуватися великі полігони, які дозволять знизити інвестиційні витрати.

З 2007 року ми підтримуємо в енергетичному секторі муніципальні і приватні проекти, зокрема, Івано-Франківськ має хороший досвід проведення реконструкцій систем опалення. При цьому ЄБРР має значні напрацювання щодо підтримки проектів управління муніципальними відходами в різних країнах світу, тому будівництво сміттєпереробного заводу на Прикарпатті може стати пілотним проектом міжмуніципального співробітництва та допомогти місту і області спільно побудувати самоокупну і безпечну для навколишнього середовища систему обр ащенія з ТПВ, – зазначила Олена Борисова, представник ЄБРР в Україні.

Нещодавно було підписано Меморандум про партнерство та співробітництво в сфері поводження з твердими побутовими та промисловими відходами між обласною державною адміністрацією, Івано-Франківської, Надвірнянської, Коломийський і Калуської міськими радами, який буде сприяти вирішенню питань раціонального, екологічно безпечного поводження зі сміттям, а також створення потужностей з їх переробки на території області, – говорить заступник голови облдержадміністрації Ярослав Паранюк.

Останні новини:

Зараз читають